Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-94%

Идеален партнер за ладните и дождливи денови

Walkmaxx Comfort Ниските зимски чизми 2.0 ќе ви помогнат, обезбедувајќи ви да поминете повеќе време на отворено и да ги продолжите секојдневните активности дури и во најстудените денови без оглед на временските услови.

Comfort Ниски женски чизми

Редовна цена: 4.980,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Идеален партнер за ладните и дождливи денови

Walkmaxx Comfort Ниските зимски чизми 2.0 ќе ви помогнат, обезбедувајќи ви да поминете повеќе време на отворено и да ги продолжите секојдневните активности дури и во најстудените денови без оглед на временските услови.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Идеален партнер во текот на студените и врнежливи денови

Навистина може да биде предизвик да ги стоплите и да ги одржите суви стапалата за време на зимските денови. Вокмакс Comfort зимските чизми ќе ви помогнат, обезбедувајќи ви да поминете повеќе време на отворено и да ги продолжите секојдневните активности дури и во најстудените денови без оглед на временските услови.

 • Заоблениот ѓон ја дистрибуира тежината, го намалува притисокот врз зглобовите и ви помага да останете активни.
 • Мемори пената го прави секој чекор уште поудобен.
 • Нелизгачки ѓон
 • Дури и во најстудените зимски денови, вашите стапала ќе бидат топли благодарение на крзното во внатрешноста.
 • Со патент за лесно облекување.

Прочитајте повеќе за придобивките од заоблениот ѓон

Удобност на стапалата за целосна опуштеност

Удобните Вокмакс обувки со револуционерниот заоблен ѓон, им ја даваат на стапалата поддршката која е потребна во текот на денот.

Прочитајте повеќе за придобивките од Comfort линијата

Нелизгачки ѓон за безбедност

Вокмакс Comfort зимските чизми ги комбинираат сите придобивки од Comfort линијата

Comfort чизмите имаат специјално дизајниран ѓон за максимална безбедност. Поголемите и пошироки ленти на ѓонот, ви овозможуваат да стоите цврсто, без страв од лизгање.

1234567
 1. Додатоци за закочување
 2. Цедење на насобраната кал
 3. Нелизгачки и водоотпорни
 4. Пошироки ленти
 5. Спречува заглавување на камчиња и други предмети
 6. Подлога која спречува лизгање
 7. Ѓон со наклон

Погледнете ги придобивките од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ви помага да ја зголемите активноста на мускулите со што ќе се чувствувате подобро.

 • Еднакво распределена телесна тежина

  Подеднакво распределената телесна тежина може да ја подобри поставеноста на вашето тело намалувајќи го притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да се движите боси

  Уживајте во здравиот и удобен начин на движење.

 • Лесни

  Овие обувки се лесни и ви овозможуваат да останете активно подолг временски период.

 • Лесно чекорење

  Дизајнирани за да се вклопат лесно и совршено на Вашите стапала.

 • Влошка од мемори пена

  Влошката од мемори пена ви дава поголема удобност и дополнителен затоплувачки ефект во постудените зимски денови.

 • Водоотпорни

  Квалитетни водоотпорни материјали во горниот дел од чизмите ги одржуваат вашите стапала суви и топли.

Застанете преку знакот за деталите.

Соодветни за:

Вокмакс Comfort чизмите се соодветни за оние кои сакаат да останат во форма во текот на зимските месеци.

Особено ги препорачуваме на оние кои имаат желба да останат активни во текот на најстудените денови:

 • Оние кои поминуваат многу часови во стоење или движење и сакаат да се ослободат од болката и отоците на нозете.
 • Оние кои сакаат удобни обувки.
 • Оние кои сакаат стапалата да им бидат топли и во најстудените денови.

Со Вокмакс Comfort чизмите, заборавете на неудобноста и мокрите стапала! Уживајте во секоја пригода во секои временски услови.

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) гумен полиуретан, најлон

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома