Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Comfort Leisure Shoes 3.0 Старки

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-50%

Издвојте се од толпата со новите модерни Walkmaxx Comfort Leisure Shoes. Удобната внатрешност дополнително ќе влијае на вашата самодоверба. Со секој чекор притисокот од зглобовите ќе се префрла на мускулите.

Единствените старки на пазарот со оригиналниот заоблен ѓон на WALKMAXX.

Comfort Leisure Shoes 3.0 Старки

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.495,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Издвојте се од толпата со новите модерни Walkmaxx Comfort Leisure Shoes. Удобната внатрешност дополнително ќе влијае на вашата самодоверба. Со секој чекор притисокот од зглобовите ќе се префрла на мускулите.

Единствените старки на пазарот со оригиналниот заоблен ѓон на WALKMAXX.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дополнителни модерни бои

Најпродаваниот модел соодветен за мажи и жени.

Видете ги боите

Елеганција и удобност за вашите стапала

Walkmaxx старките имаат модерен и безвременски дизајн и се омилен избор за мажи и жени секоја пролет и лето. Нивниот спортски и елегантен изглед надополнет со неверојатна удобност кој ќе го намали и спречи заморот и отекувањето на нозете.

 • Заоблениот ѓон им дава поддршка на стапалата, намалувајќи го притисокот кој нормално се чувствува во зглобовите и колената.
 • Перничето со ЕВА пена обезбедува дополнителна апсорпција на ударот - па вие можете подолг период да бидете активни без да се заморите.
 • Мекиот заден дел ја спречува појавата на плускавци.
 • Нови, попривлечни бои кои ќе ги освежат комбинациите на гардероба.

Предности на заоблениот ѓон

Удобност на стапалата

Кога ве болат нозете, се ве боли - но, не мора да биде така. Удобните Walkmaxx обувки им ја даваат на стапалата поддршката која им е потребна во текот на целиот ден.

Прочитајте повеќе за Comfort линијата

Погледнете ги бенефитите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднаква дистрибуција на телесната тежина

  Еднаквата дистрибуција на телесната тежина може да го подобри држењето на телото намалувајќи го притисокот од зглобовите.  

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

 • Флексибилни

  Дизајнирани за без проблем да се прилагодат на вашето стапало.

 • Влошка од мемори пена

  Влошката од мемори пена ви дава поголема удобност и дополнителна топлина во текот на постудените денови.

Модерни обувки за сите пригоди

Walkmaxx Comfort старките никогаш не излегуваат од мода. Носете ги додека сте на прошетка, доколку поминувате подолго време на нозе, на работа и за речиси секоја активност.

Препорака:

Walkmaxx Comfort старките се соодветни за оние кои сакаат физичка активност.

Особено ги препорачуваме за:

 • оние кои поминуваат многу време на нозе
 • оние кои купуваат само удобни обувки
 • сите старосни групи
 • сите облици на стапала
 
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои silver, бела, златна, црвена
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон rubber foxing, гума
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) платно (памук), полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 7 рецензии

4,85

7 рецензии

7 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Zuzka

www.walkmaxx.sk

Zuzka
Dobrý deň, chcela by som si zakúpiť zlaté plátenky,ale sú len 37.a ja mám dĺžku chodidla 24cm.tak neviem či by mi boli dobré 37.a či číslo 36.by mi neboli malé,keďže niektoré sú mi dobré 36.a niektoré č.37.Ďakujem
odpoveď :
Dobrý deň, veľkosť 36 zodpovedá dĺžke 23,7cm a veľkosť 37 zodpovedá dĺžke 24,4 cm, takže 37 by boli vhodnejšie
Walkmaxx

Anka

www.walkmaxx.sk

Anka
Výborná obuv, pohodlná, dosť široká, mám viac druhov a prakticky nosím len tento druh obuvi papuče, kotníkové čižmičky, čižmy vysoké, trekingovú obuv,poltopánky, botasy, prestali ma bolieť nardy nôh a šľapy, manželovi som zatiaľ kúpila sandále a šľapky a verím že aj jeho nohy prestanú bolieť, vrelo odporúčam

Eva

www.walkmaxx.sk

Evička
Mám viac kusov z tejto série,som velmi spokojná,prestala ma bolieť chrbtica.Vrelo odporúčam.

efaka

www.walkmaxx.sk

obuv Comfort
vzhľadovo super, mali by mať nártovú oblasť vyšiu pre komfortné nosenie, nakoľko je značne obmedzená dizajnovo pridanou vysoko špičkou riešenú gumou.

Renáta

www.walkmaxx.sk

verná zákazníčka
som veľmi spokojná, naozaj majú výborný účinok pri chôdzi, odľahčujú chrbticu i kolená, posilňujú šľachy predkolenia, odporúčam všetkým, ktorí si potrpia na zdravý štýl a eleganciu obuvi.

Ľuba

www.walkmaxx.sk

Skvelá obuv
Som veľmi spokojná. Veľmi dobre sa mi v nich chodí.

Wallkmax

www.topshop.sk

Wallkmax
Dobry den.aka je vnútorná dĺžka topánky 38 číslo. Mám také číslo aby mi boli dobre. Wallkmax
odpoveď :
Dobrý deň, veľkostná tabuľka je uvedená v záložke "ďalšie ifnormácie"
Walkmaxx

7 производ(и)

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома