Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-84%

Уживајте во есенските денови со новите модерни Comfort високи старки кои имаат заоблен ѓон со влошка со мемори пена. Тие се направени од материјали соодветни за есенските денови кои одговараат на различни стилови.

Comfort Високи старки 3.0

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 479,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во есенските денови со новите модерни Comfort високи старки кои имаат заоблен ѓон со влошка со мемори пена. Тие се направени од материјали соодветни за есенските денови кои одговараат на различни стилови.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобност во есенските денови

Лесните Comfort високи старки имаат голем број на предности и се:
 • соодветни за есента благодарение на специјалните материјали на горниот дел,
 • неверојатно удобни благодарение на влошката со мемори пена,
 • стабилни и не се лизгаат,
 • соодветни сите пригоди затоа што се достапни во неколку бои.

Проверете ги придобивките на заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Leisure Shoes High 3.0 Walkmaxx Comfort Leisure Shoes High 3.0 Walkmaxx Comfort Leisure Shoes High 3.0 Walkmaxx Comfort Leisure Shoes High 3.0

Удобност на стапалото

Заоблениот ѓон му нуди на вашето стапало удобност при извршување на секојдневните обврски.  Погледнете ги придобивките на заоблениот ѓон

 • Rounded sole

  Заоблениот ѓон ја зголемува мускулната активност./p>

 • Evenly distributed body weight

  Еднаквата дистрибуција на телесната тежина може да го подобри држењето со ослободување на притисокот од зглобовите.

 • Feeling like walking barefoot

  Чувство како да чекористе боси.

 • Lightweight

  Лесно чекорење

Поминете прекуTap on сликата за детали.

Комбинирајте ги удобните обувки со вашиот уникатен стил

Издвојте се од околината со Walkmaxx Comfort високите старки. Со овој модерен дизајн и можноста да одберете помеѓу неколку бои, ќе се чувствувате поенергични и со поголема самодоверба. Одберете една од долу-понудените комбинации:

 • Walkmaxx Comfort Leisure Shoes High 3.0

  Модерна

 • Walkmaxx Comfort Leisure Shoes High 3.0

  Елегантна

 • Walkmaxx Comfort Leisure Shoes High 3.0

  Спортска

 • Walkmaxx Comfort Leisure Shoes High 3.0

  Секојдневна

 

Големина

Должина на стапалото

(см)

Comfort Leisure Shoes High 3.0 36 23,9
37 24,6
38 25,2
39 25,9
40 26,6
41 27,2
42 27,9
43 28,6
44 29,2
45 30,0
46 30,6
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка Други материјали
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома