Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-91%

Бидете елегантни и чувствувајте се удобно

Новите Comfort зимски чизми имаат елегантен дизајн и се неверојатно топли и удобни. Особено во текот на студените зимски денови тие ќе бидат заштита за вашите стапала дури и во непријатните временски услови благодарение на нелизгачкото дно. Мемори пената во влошката дополнително ја зголемува нивната удобност.  

Comfort Високи женски чизми

Од Редовна цена: 5.290,00 ден. До


Специјална цена: 479,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Бидете елегантни и чувствувајте се удобно

Новите Comfort зимски чизми имаат елегантен дизајн и се неверојатно топли и удобни. Особено во текот на студените зимски денови тие ќе бидат заштита за вашите стапала дури и во непријатните временски услови благодарение на нелизгачкото дно. Мемори пената во влошката дополнително ја зголемува нивната удобност.  

Дознајте повеќе
Детали за производот

Елеганција и удобност во секое време

Walkmaxx Comfort зимските чизми се одлични за сите оние кои сакаат водоотпорни, удобни и топли зимски денови. Тие се достапни во црна и кафена боја. Уживајте во:

 • влошката со мемори пена,
 • заоблениот ѓон,
 • мекото и топло крзно,
 • нелизгачкото дно. 

Предности на заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Winter Boots Women High 3.0

Удобност на стапалата

Кога ве болат стапалта, ве боли целото тело. Удобните Walkmaxx обувки им ја даваат на стапалата соодветната поддршка во текот на целиот ден.

Прочитајте повеќе за придобивките од Comfort линијата

Придобивки од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ја зголемува активацијата на мускулите. 

 • Еднаква дистрибуција на телесната тежина

 • Чувство како да чекорите боси.

 • Лесни.

Удобност во секој чекор

Walkmaxx зимските чизми имаат заоблен ѓон кој им дава соодветна поддршка на вашите стапала. Со нивна помош ќе бидете активни подолго во текот на денот. 

Дополнително, влошката со мемори пена прави да се чувствувате како да чекорите на облаци. 

Walkmaxx Comfort Winter Boots Women High 3.0
Walkmaxx Comfort Winter Boots Women High 3.0
 

Величина

Должина на стапалото

(см)

Comfort Winter Boots Women High 3.0 36 24,0
37 24,6
38 25,3
39 26,0
40 26,6
41 27,3
42 28,0
 

Како да го измерите вашето стапало

Женски зимски чизми достапни и во поинаков дизајн

Погледнете ги и другите достапни модели на женски зимски чизми, достапни во кафена и црна боја. 

Повеќе информации

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, Други материјали
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) најлон

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома