Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Совршениот пар патики за вашата дневна прошетка, за на работа, прошетка со кучето или на шопинг - удобните Walkmaxx Fit Canvas Патики . Заоблениот ѓон на Walkmaxx ги активира мускулите додека флексибилната и удобна влошка се грижи за вашите стапала.

Fit Canvas Патики
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Совршениот пар патики за вашата дневна прошетка, за на работа, прошетка со кучето или на шопинг - удобните Walkmaxx Fit Canvas Патики . Заоблениот ѓон на Walkmaxx ги активира мускулите додека флексибилната и удобна влошка се грижи за вашите стапала.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Среќни стапала со овие прекрасни патики од Walkmaxx

Модерни и подготвени да ги задоволат вашите очи - запознајте ги Walkmaxx Fit Canvas Патиките, совршен додаток на секоја дама. Изработени од меки материјали кои дишат, овие патики ќе станат вашиот омилен пар, особено кога знаете дека ќе треба да го поминете цел ден на нога.

Walkmaxx Fit Shoes Canvas

Изработени со удобноста во предвид

Кога ги дизајниравме овие патики, удобноста беше наш приоритет. Овој модел е изработен за секојдневно носење, па затоа, тие треба да бидат навистина удобни и да дишат. Со цел да го постигнеме тоа, овој модел ги има најнапредните иновации за удобност и добросостојба на стапалата.

 • Fit Canvas моделот има EVA со влошка од гумен материјал, кој се користи во производството на најнапредните атлетски патики бидејќи совршено ги прима ударите на стапалото.
 • Моделот има широка влошка која обезбедува максимална удобност додека пешачите и оптимална безбедност и стабилност на сите површини.

Дизајн кој прави разлика 

Покрај конструкцијата и изборот на материјали, обративме посебно внимание на дизајнот на патиките. Совршената комбинација на спортски и елегантен дизајн ви овозможува да ги носите овие патики во секоја пригода. Горниот материјал е изработен од ребрасто платно кој им дава пролетен и летен изглед.

Walkmaxx Fit Shoes Canvas

Уникатен, заоблен ѓон

Walkmaxx Fit Canvas Патиките не само што изгледаат одлично, имаат и додадена вредност - зголемена активација на мускулите. Заоблениот ѓон, најдобрата карактеристика на Walkmаxx, има бројни предности кои ќе ја подобрат вашата добросостојба:

 • помага во зголемување на мускулната активација што прави да бидете пофит и да се чувствувате подобро
 • заоблениот ѓон помага во рамномерно распределување на тежината и намалување на притисокот во зголобовите
 • подоброто распределување обезбедува подобра шок апсорпција и помага во подобрување на држењето
 • заоблениот ѓон помага во намалување на проблеми со стапалата, како потекување и слични проблеми

Заоблениот ѓон е дизајниран во Германија со цел да обезбеди полесен чекор и да направи да се чувствувате како да одите боси во песокот. Лесниот материјал го прави чекорот полесен и помага да останете активни подолг период од времето.

Нови и подобрени Black Fit shoes

Fit Canvas патиките се едни од нашите најпопуларни производи и се цените од нашите потрошувачи благодарение на нивните неверојатни карактеристики - тие дишат,  можат да се носат со секоја комбинација, за секоја активност, лесни се и удобни, обезбедуваат правилно позиционирање на стапалото и имаат зајакната подлога кај петата.

Прочитајте повеќе за предностите на Fit линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемување на активирањето на мускулите, со што вие ќе се чувствувате подобро и ќе бидете во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината

  Рамномерното распределување на тежината може да помогне во подобрување на држењето со тоа што ќе се олесни притисокот на зголобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси ви обезбедува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесните патики обезбедуваат лесен чекор а со тоа, зголемена активност и можност да стоите на нозе подолг период.

Застанете врз сликата за повеќе деталиДопрете на сликата за повеќе детали,

Достапни димензии и бои:

 • Димензии: 36-42
 • Бои: зелена и розева

Состав на патиките

 1. Горен дел: Обложено платно -> Памук
 2. Поставување: Мрежест материјал
 3. Влошка: Мемори пена
 4. Внатрешен ѓон: Обликувана ЕВА пена
 5. Надворешен ѓон : Гума
 

Димензија

Должина на стапалато

(см)

Fit Canvas Патики 36 23,6
37 24,2
38 24,8
39 25,5
40 26,2
41 26,9
42 27,5
 

Како да го измерите вашето стапало

Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои canvas pistachio, розева
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка Mesh, molded EVA, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) coated canvas

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома