Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet
Краток опис

Совршениот пар патики за вашата дневна прошетка, за на работа, прошетка со кучето или на шопинг - удобните Walkmaxx Fit Canvas Патики . Заоблениот ѓон на Walkmaxx ги активира мускулите додека флексибилната и удобна влошка се грижи за вашите стапала.

2.490,00 ден.
Fit Canvas Патики
Табела на големини
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Кратко инфо

Совршениот пар патики за вашата дневна прошетка, за на работа, прошетка со кучето или на шопинг - удобните Walkmaxx Fit Canvas Патики . Заоблениот ѓон на Walkmaxx ги активира мускулите додека флексибилната и удобна влошка се грижи за вашите стапала.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Наследство со нови почетоци

За да ги истакнеме удобноста и стилот на нашите најпопуларни патики со заоблен ѓон, Fit Signature, на ново ниво, ние го задржавме препознатливот дизајн и непречено го комбиниравме со нови напредни материјали што ќе ве натераат да зачекорите во уште полесни патики и да се чувствувате посреќни.

Walkmaxx Fit Shoes Canvas

Вљубете се

Во овој неразделен пар, летни Fit Canvas патики. Тие се како две топки од најслаткиот сладолед од кои не можете да се откажете. Ги избираме и двете! Летна сладост на повидок. Изберете патики во боја на праска или ‘фстак.

Walkmaxx Fit Shoes Canvas

Удобно движење

Заборавете на уморот и не бидете нерасположени туку прекрасни и полетни. Освен што ќе изгледате прекрасно во нив, овие патики, со заоблениот ѓон, му даваат посебна удобност на вашиот чекор, ослободувајќи ве од стресот и зајакнувајќи ги перформансите на вашето тело со балансирање на вашиот од. Ќе ја почувствувате мекоста на влошката од мемори пена и пространоста на патиките како никогаш порано. Облечете ги вашите магични Fit Canvas патики и гледајте како денот се соглaсува со вас!

 • Walkmaxx Fit Shoes Canvas

  Заоблен ѓон

  го активира вашето тело и ги зголемува вашите дневни перформанси. Внесува вистинска доверба во вашиот чекор со совршена стабилност на секој терен.

 • Walkmaxx Fit Shoes Canvas

  Oбликувана ева влошка

  средната влошка ви овозможува дополнителна мекост и флексибилност. Почувствувајте како моќната шок апсорпција на влошката, ви дава бестежинска состојба.

 • Walkmaxx Fit Shoes Canvas

  Прозрачен горен дел

  материјалот на горниот дел успешно ја балансира температурата за ваша целосна удобност. Тој се прилагодува по ваш вкус и ви дава слобода на движење.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете сами, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Fit Canvas патики

Величина

Должина на стапало

(cm)

Ширина на стапало

(cm)

36 23,6 7,7
37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Вокмакс линија Fit
Достапни бои canvas pistachio, розева
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка Mesh, molded EVA, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) coated canvas

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star