Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Outlet
SKU: 99-1000195458

Fit Casual Сандали

100 100 1
Краток опис

Дали ги гледаш авантурите пред себе? Уживајте во летните авантури на сосема нов начин. Скокнет во нови супер-лесни и удобни сандали и истражете го светот и дозволете им на стапалата да ве водат. Почувствувајте ја слободата на лесните летни сандали. Никогаш нема да бидете премногу изморени за да ја почнете следната приказна.

1.890,00 ден.
Fit Casual Сандали
Табела на големини
Stock: 4
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-550
Кратко инфо

Дали ги гледаш авантурите пред себе? Уживајте во летните авантури на сосема нов начин. Скокнет во нови супер-лесни и удобни сандали и истражете го светот и дозволете им на стапалата да ве водат. Почувствувајте ја слободата на лесните летни сандали. Никогаш нема да бидете премногу изморени за да ја почнете следната приказна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Создадете најдобри спомени

Навлечете супер меки сандали и одете и создадете нешто на кое ќе се сеќавате. Сандалите се дизајнирани, да можат лесно да се вклопуват на секоја нога и да ве одведат насекаде. Ниту еден лош пат не може да ги засени овие сандали. Направени се со заоблен ѓон, за да го балансираат секој ваш чекор и да ви помогнат да имате совршен ден. Слободно носете ги вашите стилски сандали на секоја облека. Дозволете да ве обземе слободата на движење и самоуверено заиграјте во животот.

Лесни на вашето стапало – така ќе ги чувствувате.

Walkmaxx Fit Sandals Casual

Можете да седнете ако сакате, но не морате

Нема збор што може да опише, колку се удобни овие сандали. Може да одите цел ден, не чувствувајќи ни малку замор. После долг летен ден, ќе се фатите себе си како седите во некое модерно кафуле, на некој прометен градски плоштад и ќе се чувствувате опуштено и свежо, додека го планирате новото вечерно истражување на локалната чаршија.

Walkmaxx Fit Sandals Casual

Чувство на леснотија

Благодарение на специјално обликуванaта ева гума, Walkmaxx сандалите се радост за носење. Во комбинација со заоблениот ѓон, ја активираат рамнотежата на вашето тело и ви даваат чувство на леснотија. Меката микро-велурска обвивка го омекнува вашиот чекор до врвна бестежинска состојба.

 • Walkmaxx Fit Sandals Casual

  Mикро-велур

  Микро - велурот ги разгалува нозете со прекрасна мекост. Тој е совршена алтернатива на кожата. Издржлив, лесен за чистење и нега.

 • Walkmaxx Fit Sandals Casual

  Oбликувана ева влошка

  Средната влошка ви овозможува дополнителна мекост и флексибилност. Почувствувајте како моќната шок апсорпција на влошката, ви дава бестежинска состојба.

 • Walkmaxx Fit Sandals Casual

  Velcra лепенки

  Поставете ги сандалите, по ваш вкус, со велкрa лепенките околу прстите и глуждот. Чувствувајте се слободно.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Fit Casual сандали

Величина

Должина на стапало

(cm)

Ширина на стапало

(cm)

36 23,6 8,7
37 24,3 8,9
38 24,9 9,0
39 25,6 9,2
40 26,3 9,3
41 26,9 9,5
42 27,6 9,6
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Вокмакс линија Fit
Достапни бои беж, розева, сива, црна
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон molded EVA
Материјал: Влошка microsuede, molded EVA
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) webbing

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Снежана

www.walkmaxx.com.mk

Сандалки
Преубави, купив едни ги носам веќе 5 лета