Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Дали ги гледаш авантурите пред себе? Уживајте во летните авантури на сосема нов начин. Скокнет во нови супер-лесни и удобни сандали и истражете го светот и дозволете им на стапалата да ве водат. Почувствувајте ја слободата на лесните летни сандали. Никогаш нема да бидете премногу изморени за да ја почнете следната приказна.

Fit Casual Сандали
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дали ги гледаш авантурите пред себе? Уживајте во летните авантури на сосема нов начин. Скокнет во нови супер-лесни и удобни сандали и истражете го светот и дозволете им на стапалата да ве водат. Почувствувајте ја слободата на лесните летни сандали. Никогаш нема да бидете премногу изморени за да ја почнете следната приказна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Создадете ги најдобрите спомени

Облечете ги овие супер меки сандали и впуштете се во создавање  спомени. Сандалите се внимателно дизајнирани за да одговараат на сите стапала и да ве однесат секаде каде што ќе посакате. Тие имаат заоблен ѓон и го балансираат секој чекор кој го правите за да ве придружуваат кон совршениот ден.

Walkmaxx Fit Sandals Casual

Седнете ако сакате, но, не морате

Нема зборови кои ќе опишат колку се удбони овие сандали. Можете да бидете во движење цел ден без да почувствувате замор. По долгиот летен ден, ќе седнете на кафе, ќе се почувствувате опуштено и освежено и ќе почнете со планирате на новите вечерни истражувања на локалниот базар.

Walkmaxx Fit Sandals Casual

Стил по ваш избор

Не сакате да избирате? Не морате! Слободно можете да ги носите овие сандали со секоја комбинација. И дозволете слободата на движење да ви ја зголеми самодовербата.

Лесни... така ќе ги чувствувате.

Walkmaxx Fit Sandals Casual

Бестежинско чувство

Поради специјално обликуваната EVA гума Walkmaxx сандалите се вистинско задоволство за носење. Во комбинација со заоблениот ѓон и мекото чувство кое го нуди поставувањето, секој ваш чекор ќе биде неверојатно лесен.

Walkmaxx Fit Sandals Casual

Нови и подобредни Fit Обувки

Fit Обувките се едни од најпопуларните производи и се ценети од нашите купувачи поради нивните неверојатни карактеристики - тие одговараат на секоја комбинација и пригода, лесни се и удобни и овозможуваат правилно позиционирање и држење на зглобот.

Прочитајте повеќе за предностите на Fit линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне во зголемување на мускулната активација и да направи да се чувствувате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината

  Рамномерното распределување на тежината може да го подобри држењето со олеснување на притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси ви обезбедува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесниот чекор ви овозможува да бидете активни и да можете да стоите подолго време на нозе.

Застанете наДопрете на сликата за повеќе детали.

Конструкција на обувкитеn

 • Поставување: Микро велур кој ги гали стапалата со мекост.
 • Среден ѓон: Обликуван ѓон од EVA гума кој обезбедува дополнителна мекост и флексибилност со секој чекор.
 • Велкро: Сандалите совршено ќе одговараат на вашите стапала благодарение на велкро лепенката.
 • Ѓон: Заоблен ѓон кој го активира балансот на телото и ви дава чувство на леснотија.
Walkmaxx Fit Sandals Casual
 

Димензија

Должина на стапалото

(см)

Fit Casual Сандали 36 23,9
37 24,5
38 25,2
39 25,9
40 26,5
41 27,2
42 27,9
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои беж, розева, сива, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон molded EVA
Материјал: Влошка microsuede, molded EVA
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) webbing

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома