Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
Краток опис

Запознајте ги најпрактичните и еколошки патики во вашиот плакар, изработени од природен кожен велур, рециклиран полиестер и заоблен ѓон за неверојатна удобност и стил. Гумениот ѓон и материјалот кој дише значи дека ќе се чувствувате удобно цел ден. Достапни во две бои.

3.990,00 ден.
Fit Green Патики
Табела на големини
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-553
Кратко инфо

Запознајте ги најпрактичните и еколошки патики во вашиот плакар, изработени од природен кожен велур, рециклиран полиестер и заоблен ѓон за неверојатна удобност и стил. Гумениот ѓон и материјалот кој дише значи дека ќе се чувствувате удобно цел ден. Достапни во две бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Со спортски но и класичен изглед

Надополнете ја гардеробата со овие модерни паитки од Walkmaxx. Изработени за комбинирање со фармерки или кратки панталони, овие патики се модна изјава, без разлика на вашата облека. Благодарение на нивниот дизајн, трајност и удобност, тие ќе станат вашите нови омилени патики, за многу брзо време.

Walkmaxx Fit Shoes Green

Патики за секоја пригода и секоја сезона

Иако знаеме дека овие патики ќе бидат вашиот прв избор за викенд, веруваме дека може да ги искомбинирате и со секоја облека во текот на работната недела. Ако работите во мала канцеларија со опуштен стил на облекување, со овие патики не само што ќе изгледате одлично туку и ќе уживате во удобноста во текот на целата недела. За викенд, од пазарување, завршување обврски до вечерно излегување, без да треба да ги промените обувките.

Walkmaxx Fit Shoes Green

Удобен заоблен ѓон за неверојатно бестежинско чувство

За да бидете сигурни дека вашите стапала ќе ја почувствуваат удобноста, го избравме заоблениот ѓон за овие патики. Заоблениот ѓон ви го нуди бестежинското чувство додека чекорите, но и ги тонира вашите мускули.

 • Walkmaxx Fit Shoes Green

  Трајни и одржливи материјали

  Комбинацијата на мек, кожен велур и рециклиран полиестер гарантира трајност. Одржливите материјали не се штетни за природата.

 • Walkmaxx Fit Shoes Green

  Влошка која ќе ве разгали

  Неверојатната мека влошка од рециклирана ЕВА пена, која има апсорпција на шок, ќе ги разгали вашите стапала со бестежинско чувство.

 • Walkmaxx Fit Shoes Green

  Цврст надворешен ѓон

  Цврст надворешен ѓон изработен од рециклирана гума, овозможува удобност и спречува лизгање додека движите. Дождливите денови нема да ве спречат да продолжите да чекорите.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Fit Green Патики

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,5 7,8
37 24,2 8,0
38 24,8 8,2
39 25,5 8,4
40 26,2 8,6
41 26,8 8,9
42 27,5 9,1
43 28,2 9,3
44 28,8 9,5
45 29,5 9,7
46 30,2 10,0

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star