Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
SKU: 99-1000195772

Fit Outdoor Sport Патики со рамен ѓон

100 100 1
Краток опис

Нови рамни патики кои ќе станат вашиот најдобар другар. Лесни но издржливи, тие ќе ве држат стабилно, без разлика на тоа каков терен истражувате, реки, ридови или планини, Прилагодливата мемори пена ќе ве завитка во удобност и ќе ви обезбеди бестежинско чувство. Внимателно дизајнирани материјали кои дишат, за да останете свежи и енергични за време на вашето патување.

3.690,00 ден.
Fit Outdoor Sport Патики со рамен ѓон
Табела на големини
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Нови рамни патики кои ќе станат вашиот најдобар другар. Лесни но издржливи, тие ќе ве држат стабилно, без разлика на тоа каков терен истражувате, реки, ридови или планини, Прилагодливата мемори пена ќе ве завитка во удобност и ќе ви обезбеди бестежинско чувство. Внимателно дизајнирани материјали кои дишат, за да останете свежи и енергични за време на вашето патување.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобри заедно, никогаш разделени

Лежерни и спортски. Дизајн и функција. За неа и за него. Fit Sporty патиките се сè истовремено.

Без разлика дали сте мачка од градската џунгла или истражувач на природата, овие патики никогаш нема да ве изневерат. Дозволете чувството и интуицијата да ве водат.

Walkmaxx Fit Outdoor Shoes Sport Flat

Доживејте авантура

Разновидни и практични, Fit Sporty патиките можат да се пофалат со функционален горен дел кој ѝ дозволува на ногата да дише и ја регулира температура и влагата, нудејќи ви врвна удобност дури и во текот на напорен ден. Супер лесните, но цврсти, материјали, ви нудат лесен чекор, овозможувајќи ви да издржите и да бидете активни подолго.

Walkmaxx Fit Outdoor Shoes Sport Flat

Бестежинско чувство

Прилагодливата мемори пена има врвна шок апсорпција, што ве обвиткува во мекост и ви дава чувство на бестежинска состојба. Внимателно плетени и избрани, горните материјали дозволуваат вашите стапала да дишат, одржувајќи ве свежи и енергични, додека широкиот ѓон ви овозможува пространост и луксузна удобност, каде и да одите.

 • Walkmaxx Fit Outdoor Shoes Sport Flat

  Врвна стабилност

  надворешниот ѓон е цврст, за да ве држи подготвени и стабилни за секојдневни авантури и да ви понуди совршена стабилност, на секој терен, со долниот дел од ѓонот, што не дозволува лизгање.

 • Walkmaxx Fit Outdoor Shoes Sport Flat

  Обликувана ева влошка

  средната влошка ви овозможува дополнителна мекост и флексибилност. Почувствувајте како моќната шок апсорпција на влошката, ви дава бестежинска состојба.

 • Walkmaxx Fit Outdoor Shoes Sport Flat

  Горен дел прилагоден за цела година

  материјалот на горниот дел, успешно ја балансира температурта за ваша целосна удобност. Тој се прилагодува по ваш вкус и ви дава слобода на движење.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Fit Outdoor Sport патики, со рамен ѓон

Величина

Должина на стапало

(cm)

Ширина на стапало

(cm)

36 23,6 7,7
37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
43 28,2 9,2
44 28,9 9,5
45 29,6 9,7
46 30,2 9,9
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Вокмакс линија Fit
Достапни бои праска боја, црна
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка Mesh, molded EVA
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан/мрежа

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Zoran

www.walkmaxx.com.mk

Top cevli
Udobni i preubavi