Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Воведете пролетни бои во вашата гардероба со Walkmaxx Fit Патиките. Овие привлечни Fit Патики совршено ќе одговараат на вашата комбинација и ќе им го понудат на вашите стапала разгалувањето кое го заслужуваат. Го имаат познатиот заоблен ѓон на Walkmaxx и ќе ги охрабрат мускулите да се активираат за време на прошетката. Модел за мажи и жени достапен во тиркизна и сина боја.

Fit Патики
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Воведете пролетни бои во вашата гардероба со Walkmaxx Fit Патиките. Овие привлечни Fit Патики совршено ќе одговараат на вашата комбинација и ќе им го понудат на вашите стапала разгалувањето кое го заслужуваат. Го имаат познатиот заоблен ѓон на Walkmaxx и ќе ги охрабрат мускулите да се активираат за време на прошетката. Модел за мажи и жени достапен во тиркизна и сина боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зачекорете кон пролетта со лесни, шарени патики

Дали сте смели, со слободен дух и сакате да изгледате модерни каде и да одите? Ги имаме совршените обувки за вас кои ги поседуваат сите овие карактеристики. Ви ги претставуваме новите Walkmaxx Fit Патики, нашите спортски патики направени за сите кои сакате спортски изглед со удобноста на заоблениот ѓон.

Дизајн за жени и мажи во преубави комбинации на бои

Ако обожавате смели бои и комбинации, овие се патиките за вас. Тие се достапни во 2 комбинации на бои:

 • Тиркизна и корална комбинација која ќе го нагласи вашиот стил и енергична природа
 • Сина и сива комбинација која ќе се вклопи во вашите смели минималистички модни комбинации

Со мрежест материјал за свежина и по долги часови носење

Walkmaxx Fit Патиките се збогатени со мрежест материјал која помага вишокот влага да излезе од патиките. Сите стапала се потат, токму поради тоа, внатрешноста на обувките може да биде влажна, особено по долги часови носење. Благодарение на овој мрежест материјал, влагата од обувките ќе излезе и вие ќе бидете суви и среќни.

Со заоблениот ѓон на Walkmaxx

Walkmaxx обувките се повеќе од изглед и удобност - најдобрата карактеристика кај овие патики е добро познатиот заоблен ѓон. Оригиналниот Walkmaxx заоблен ѓон е дизајниран и изработен во Германија, по долги години истражување. Резултатот е дека заоблениот ѓон докажано:

 • помага во зголемување на мускулната активација што прави да бидете пофит и да се чувствувате подобро
 • помага во рамномерно распределување на тежината на телото и овозможува подобра шок апсорбција
 • Помага во подобрување на држењето со олеснување на притисокот на зглобовите, што може да спречи создавање на проблеми со стапалата како потекување и болка

Намалувањето на точките на притисок на стапалата ќе ви овозможи чувство како да одите боси, овозможувајќи ви поздрав и поудобен чекор.

Состав на патиките

 1. ГОРЕН ДЕЛ: PU + мрежеста PU
 2. ПОСТАВУВАЊЕ: материјал
 3. ЃОН: мемори пена
 4. СРЕДЕН ЃОН: EVA
 5. ДОЛЕН ДЕЛ НА ЃОНОТ: TPR

Делт од горниот материјал и EVA пена на ѓонот ги прават овие обувки неверојатно удобни:

 1. Растеглив горен материјал за неверојатна удобност
 2. Широк долен дел со заоблен ѓон за удобност, стабилен и сигурен чекор

Лесната конструкција ви овозможува да бидете активни и да можете да стоите на нозете подолго време.

Достапни броеви по боја

 • тиркизна: 36-42
 • сива 36-46
Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои grey/blue, тиркизна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон TPR
Материјал: Влошка fabric, ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) mesh PU, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома