Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Краток опис

Надградете го вашиот изглед со нови кожни, Fit патики. Патики со заоблен ѓон кои ќе ве понесат секаде. Ќе го подобрат вашиот баланс, држење и ќе ги тонираат вашите мускули, ден по ден, одржувајќи ве во одлична форма. Иновативниот среден ѓон обезбедува мекост и удобност, додека додадената гума на дното, која спречува лизгање, нуди одлично триење и поширок простор за стапалата. Пробајте ги. Никогаш нема да сакате да ги смените.

4.390,00 ден.
Fit Classic Leather Патики
Табела на големини
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Надградете го вашиот изглед со нови кожни, Fit патики. Патики со заоблен ѓон кои ќе ве понесат секаде. Ќе го подобрат вашиот баланс, држење и ќе ги тонираат вашите мускули, ден по ден, одржувајќи ве во одлична форма. Иновативниот среден ѓон обезбедува мекост и удобност, додека додадената гума на дното, која спречува лизгање, нуди одлично триење и поширок простор за стапалата. Пробајте ги. Никогаш нема да сакате да ги смените.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Кожен квалитет и трајност

Добро познатиот модел повторно е тука, сега во кожна верзија за подобрена трајност. Добро познати поради својот заоблен жон, тие ќе ве одржат во совршен баланс кој ви е потребен во текот на денот. Анатомски дизајнирана влошка која се обликува на обликот на стапалото и нуди мекост, додека во исто време, ги одржува стапалата суви, свежи и без влага. Без разлика дали сте млади или млади во душата, ќе бидете слободно за да одите каде и да посакате.

Walkmaxx Fit Shoe Classic Leather

Авантура на вашите стапала

Додека средниот ѓон обезбедува мекост и удобност, дното има нелизгачка гума која нуди одлично триење, спречува лизгање и широкиот простор за стапалата нуди неверојатно чувство на слобода.

Ако сакате моден додаток и функционални обувки, овие се патиките кои ги чекавте.

Walkmaxx Fit Shoe Classic Leather

Откријте зошто вашите стапала ќе ги обожаваат

Fit Classic Leather Патиките ја поседуваат најнапредната иновација за удобност и добросостојба на стапалата. Посветивме многу време за да го пронајдеме најдобриот можен дизајн кој ќе ви обезбеди неверојатна удобност и слобода на движење, нашите најценети вредности.

Заоблен ѓон

Го балансира телото и се грижи да го одржите правилното држење на телото бидејќи ве тера да одите исправено. Мускулите се прилагодуваат на специјалната заоблена технологија и поради тоа тие „работат“, па затоа, крајниот резултат е тонирани мускули. Со дополнителен среден ѓон од ЕВА, патиките се неверојатно удобни. Имаат и гума која спречува лизгање на самиот ѓон, за неверојатно искуство при одење.

Walkmaxx Fit Shoe Classic Leather

Влошката е изработена од многу трајни материјали. Се обликува, мнека е и е дизајнирана со иновативна анатомска технологија која обезбедува подобар проток на воздух и апсорпција на пот. Оттука, удобноста е веќе на следното ниво. Правилна поддршка за стапалата која ќе ги стабилизира вашите чекори и ќе се погриши да имате поддршка во текот на целиот ден.

Walkmaxx Fit Shoe Classic Leather

Кожен горен дел

Вистинската кожа која се наоѓа на горниот дел нуди премиум квалитет и подобра трајност на овие обувки. Патиките лесно се одржуваат ако ги третирате со дополнителен спреј или восок и ќе бидат отпорни на секакво време и течности. Кожата е цврст, траен, но мек и удобен природен материјал кој ќе ви ја понуди најдобрата заштита.

Walkmaxx Fit Shoe Classic Leather
Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Fit Classic Leather Патики

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,5 7,8
37 24,2 8,0
38 24,8 8,2
39 25,5 8,4
40 26,2 8,6
41 26,8 8,9
42 27,5 9,1
43 28,2 9,3
44 28,8 9,5
45 29,5 9,7
46 30,2 10,0

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star