Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-46%
Краток опис

Изработени од материјали кои дишат, овие патики имаат заоблен ѓон и нудат удобност со секој чекор. Специјалниот и обожаван од многумина, заоблен ѓон на Walkmaxx, е срцето на овие патики. Благодарение на заоблениот ѓон, ќе заштедите енергија, ќе се чувствувате лесни, ќе го балансирате телото, ќе го подобрите држењето и ќе ги тонирате мускулите во исто време.

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Fit Elegant Патики
Табела на големини
Stock: 3
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Изработени од материјали кои дишат, овие патики имаат заоблен ѓон и нудат удобност со секој чекор. Специјалниот и обожаван од многумина, заоблен ѓон на Walkmaxx, е срцето на овие патики. Благодарение на заоблениот ѓон, ќе заштедите енергија, ќе се чувствувате лесни, ќе го балансирате телото, ќе го подобрите држењето и ќе ги тонирате мускулите во исто време.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобноста е најважна

Fit Elegant Патиките се дизајнирани за да обезбедат неверојатна удобност за вашите стапала. Тоа е суштината на Walkmaxx обувките.

Составот од внимателно избрани материјали ви дава слобода на движење, обезбедувајќи го најдоброто за вас, секој ден.

Walkmaxx Fit Shoe Elegant

Придружник на авантурата нарачена живот

Овие патики се направени за одење, дозволете им да станат дел од вас. Без разлика дали излегувате на кратка прошетка или сакате да го истражите градот, секогаш ќе имате придружник кој ве разбира.

Ако сакате и модерни и функционални обувки, ова се патиките кои ги баравте.

Walkmaxx Fit Shoe Elegant

Дознајте зошто вашите стапала ќе ги обожаваат

Со напредна иновација за удобност и добросостојба на стапалата. Нашите експерти посветија многу време за да го постигнат најдобриот можен дизајн и да ви обезбедат неверојатна удобност и слобода на движење, кои се нашите најважни вредности.

Заоблен ѓон

Го балансира телото и се грижи да го одржите правилното држење на телото бидејќи ве тера да одите исправено. Мускулите се прилагодуваат на специјалната заоблена технологија и поради тоа тие „работат“, па затоа, крајниот резултат е тонирани мускули. Со дополнителен среден ѓон од ЕВА, патиките се неверојатно удобни. Имаат и гума која спречува лизгање на самиот ѓон, за неверојатно искуство при одење.

Walkmaxx Fit Shoe Elegant

Екстра удобна влошка

Влошката е изработена од многу трајни материјали. Се обликува, мнека е и е дизајнирана со иновативна анатомска технологија која обезбедува подобар проток на воздух и апсорпција на пот. Оттука, удобноста е веќе на следното ниво. Правилна поддршка за стапалата која ќе ги стабилизира вашите чекори и ќе се погриши да имате поддршка во текот на целиот ден.

Walkmaxx Fit Shoe Elegant

Широк простор за стапалата

За зголемена удобност, широкиот простор за стапалото е направен во процес на внимателно дизајнирање на конструкцијата на стапалата. Дополнителниот простор за прстите, обезбедува доволно слобода и затоа, секој чекор ќе биде супер лесен и ќе му овозможи на стапалото да дише.

Walkmaxx Fit Shoe Elegant
Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Fit Elegant Патики

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,5 7,8
37 24,2 8,0
38 24,8 8,2
39 25,5 8,4
40 26,2 8,6
41 26,8 8,9
42 27,5 9,1

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star