Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet
SKU: 99-1000166710

Fit Shoes Signature Есенски патики

100 100 1
Краток опис

Дополнете ја вашата колекција обувки со најновите Walkmaxx Fit Shoes Signature Есенски обувки. Овие унисекс патики лесно ќе се вклопат во секој ваша комбинација. Екстра удобни и прекрасно дизајнирани, овие патики брзо ќе станат најпопуларниот пар во вашиот плакар. Достапни броеви: 36-46.

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

Fit Shoes Signature Есенски патики
Табела на големини
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Кратко инфо

Дополнете ја вашата колекција обувки со најновите Walkmaxx Fit Shoes Signature Есенски обувки. Овие унисекс патики лесно ќе се вклопат во секој ваша комбинација. Екстра удобни и прекрасно дизајнирани, овие патики брзо ќе станат најпопуларниот пар во вашиот плакар. Достапни броеви: 36-46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобрете го вашиот лежерен стил

Удобни, но и модерни, секој знае дека овие патики се добитна комбинација. Овие свежо дизајнирани патики од Walkmaxx се создадени за да ги комбинирате со вашата облека, од убави фустани до обични тренерки. Носете ги на работа, на годишни одмори, шопинг или пијалок со вашите пријатели - сигурни сме дека наскоро ќе станат оној пар чевли што сакате да ги носите секојдневно.

Walkmaxx Fit Shoes Signature AW

Совршен избор за сите

Безвременскиот дизајн не се грижи за модните трендови или дали е соодветен за одреден пол или генерација. Walkmaxx Fit Signature Есенските патики се дизајнирани така што совршено им одговараат и на помладата и на постарата генерација и на сè што е помеѓу нив. Ги препорачуваме на сите луѓе кои бараат удобни, секојдневни чевли кои изгледаат добро и истовремено се одлични за носење. Овој модел е исто така унисекс и достапен во нежни неутрални бои кои совршено се совпаѓаат со скоро секоја облека.

Walkmaxx Fit Shoes Signature AW

Толку лесни што ќе заборавите дека ги носите

Неверојатно лесни, овие чевли имаат широк ѓон и дарежлив слој на мемори пена, која дише, за одлична амортизација на стапалата. Прилагодливата мемори пена има врвна шок апсорпција, обвиткувајќи ги стапалата во мекост, со што имате чувство како да одите по облаци. Дури и по долг ден на работа, шопинг или трчање, вашите нозе ќе се чувствуваат посреќни како и секогаш.

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature AW

  Заоблен ѓон

  Го активира вашето тело и ги зголемува вашите дневни перформанси. Внесува вистинска доверба во вашиот чекор со совршена стабилност на секој терен.

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature AW

  ЕВА Влошка и ѓон

  Средната влошка ви овозможува дополнителна мекост и флексибилност. Почувствувајте како моќната шок апсорпција на влошката ви дава бестежинска состојба.

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature AW

  Горен дел лесен за чистење и одржување

  Постојано сте во гужви? Без грижи. Овие патики лесно се чистат, само избришете ги со крпа и за неколку секунди сте веќе подготвени за нова авантура.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Fit Shoes Signature AW

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,6 7,7
37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
43 28,2 9,2
44 28,9 9,5
45 29,6 9,7
46 30,2 9,9
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Вокмакс линија Fit
Достапни бои dark blue, dark grey, кафеава
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка fabric, ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) PU/fabric

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Stojna Stojanova

www.walkmaxx.com.mk

WALKMAXX EXTRA
Top.Nemam komentar.