Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Краток опис

Опуштете се и оставете го напорниот ден за вас, со овие меки папучи, изработени да ги разгалат вашите стапала, секое утро и вечер. Студените стапала повеќе нема да бидат проблем, само облечете ги и уживајте. Изработени од делумно рецкилирани материјали, достапни во 4 бои.

2.190,00 ден.
Green Папучи со рамен ѓон
Табела на големини
Stock: 2
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Опуштете се и оставете го напорниот ден за вас, со овие меки папучи, изработени да ги разгалат вашите стапала, секое утро и вечер. Студените стапала повеќе нема да бидат проблем, само облечете ги и уживајте. Изработени од делумно рецкилирани материјали, достапни во 4 бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ако удобноста дома е задолжителна, ќе ги обожавате овие папучи

Испружете се и опуштете со со новите Walkmaxx папучи, избраотени да ги разгалат вашите уморни стапала со чисто задоволство и топлина. Мекиот материјал ќе ги прегрне вашите стапала, додека удобните и растегливи материјали на горниот дел целосно ќе се прилагодат на обликот на вашите стапала. Гумениот ѓон ќе ви овозможи да можете да ја земете поштата од надвор, без да треба да ги промените обувките.

Walkmaxx Slipper Green Flat

Уживајте во разгалувачката удобност

Токму тоа што ви е потребно за да уживате во топлина и мекост од утро до вечер. Овие папучи не само што се пријатни за носење, туку и изгледаат одлично на вашите стапала. Минималистичкиот и во исто време, модерниот дизајн е достапен во 4 бои кои се совршен избор за сите.

Walkmaxx Slipper Green Flat

Изработени од рециклирани шишиња

Овие папучи се длеумно изработени од сертифициран рециклиран полиестер кој потекнува од рециклирани ПЕТ шишиња кои се одобрени од Асоцијацијата за сертификација на Контролната унија. Материјалот ТРП во ѓонот е природно разградлив, додека материјалите на горниот дел се изработени од повеќе од 50% од рециклирани шишиња.

 • Walkmaxx Slipper Green Flat

  Рециклирани материјали на горниот дел за зголемена удобност

  Ѓонот е цврст и нуди совршена стабилност за во сите авантури на сите површини со нелизгачка подлога.

 • Walkmaxx Slipper Green Flat

  Дополнителен слој материјали

  Разгалувачките меки материјали и пената ќе ви ја обезбедат најголемата удобност и топлина за стапалата.

 • Walkmaxx Slipper Green Flat

  Ѓон од рециклирани материјали

  Нелизгачката гума на ѓонот ви нуди сигурен и безбеден чекор.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Green Папучи со рамен ѓон

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,8 8,4
37 24,4 8,5
38 25,1 8,7
39 25,8 8,9
40 26,4 9,0
41 27,1 9,2
42 27,8 9,4
43 28,4 9,5
44 29,1 9,7
45 29,8 9,9
46 30,4 10,0

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star