Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet
Краток опис

Walkmaxx Pure машките сандали со прилагодлив каиш околу зглобот и растеглив еластичен дел се совршени за секој ден. Со познатиот заоблен ѓон тие овозможуваат сигурен и стабилен чекор, додека способноста за апсорпција на притисокот и анти-бактериската технологија прават да ви биде удобно во текот на целиот ден. Достапни се во величини од 40-46 и во 2 бои.

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 290,00 ден.

Pure Машки сандали
Табела на големини
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-553
Кратко инфо

Walkmaxx Pure машките сандали со прилагодлив каиш околу зглобот и растеглив еластичен дел се совршени за секој ден. Со познатиот заоблен ѓон тие овозможуваат сигурен и стабилен чекор, додека способноста за апсорпција на притисокот и анти-бактериската технологија прават да ви биде удобно во текот на целиот ден. Достапни се во величини од 40-46 и во 2 бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во летните прошетки со максимална удобност

Walkmaxx Pure Сандалите се одлични летни обувки за удобни прошетки или пак уживање на плажа. Благодарение на новите предности, тие:

 • Обезбедуваат поголема стабилност и сигурен чекор
 • Овозможуваат стапалата да останат свежи благодарение на антибакетрискиот третман
 • Имаат нов специјален растеглив материјал за подобра флексибилност
 • Помагаат за одржување на здравјето на стапалата, благодарение на заоблениот ѓон

Погледнете ги придобивките од заоблениот џон

Walkmaxx Pure Sandals Men 4.0 Walkmaxx Pure Sandals Men 4.0

Заштита од бактерии

Новите Pure сандали имаат антибактериски третман, кој покрај заштитатата од бактерии, ве штити и од непријатни мириси.

Прочитајте повеќе за предностите на Pure линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Еднаква распределба на телесната тежина

  Еднаквата распределба на телесната тежина може да го подобри држењето на телото намалувајќи го притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете преку сликата Tap on за детали.

Модерни обувки за секоја пригода

Walkmaxx Pure сандалите се дизајнирани да обезбедат максимална удобност и заштита. Внимателно одбраните материјали и дискретните, модерни бои ќе ве издвојат од околината.

Walkmaxx Pure Sandals Men 4.0

Иновативен заоблен ѓон за удобност со секој чекорs

Покрај сите нови подобрувања кои се направени, најважниот дел останува ист – заоблениот ѓон. Благодарение на специјално дизајнираниот заоблен ѓон дизајниран во Германија, рамномерно се распределува телесната тежина и со тоа се намалуваат болките во зтапалата и зглобовите.

Walkmaxx Pure Sandals Men 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Men 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Men 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Men 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Men 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Men 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Men 4.0
 

Големина

Должина на стапало

(см.)

Pure Машки сандали

40 26,3
41 27,1
42 27,8
43 28,5
44 29,1
45 29,8
46 30,4

Како да го измерите вашето стапало

Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Вокмакс линија Pure
Достапни бои сива, црна
Достапни големини 40-46
Материјал: Ѓон PU
Материјал: Влошка Кожа
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star