Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-90%

Pure машките сандали со прилагодлив каиш околу зглобот и растеглив еластичен дел се совршени за секој ден. Со познатиот заоблен ѓон тие овозможуваат сигурен и стабилен чекор, додека способноста за апсорпција на притисокот и анти-бактериската технологија прават да ви биде удобно во текот на целиот ден. Достапни се во величини од 40-46 и во 2 тренди бои: кафена и црна.

Pure Машки сандали 3.0

Од Редовна цена: 2.990,00 ден. До


Специјална цена: 299,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Pure машките сандали со прилагодлив каиш околу зглобот и растеглив еластичен дел се совршени за секој ден. Со познатиот заоблен ѓон тие овозможуваат сигурен и стабилен чекор, додека способноста за апсорпција на притисокот и анти-бактериската технологија прават да ви биде удобно во текот на целиот ден. Достапни се во величини од 40-46 и во 2 тренди бои: кафена и црна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобност и заштита при секој чекор

Ви ја претставуваме новата и подобрена верзија на Walkmaxx Pure сандалите.

 • Мек горен дел за поголема удобност
 • Нов специјален растеглив материјал за подобра флексибилност
 • Антибактериски долен дел за свежина и удобност

Антибактериски третман

Антибактерискиот третман ги штити вашите стапала од бактерии кои предизвикуваат непријатни мириси и нелагодност.

Придобивки од заоблен ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ја зголемува активацијата на мускулите.

 • Еднаква дистибуција на телесната тежина

  Еднаква дистрибуција на телесната тежина ослободувајќи го притисокот од зглобовите.     

 • Како да чекорите боси 

  Чекорењето боси е најздраво и наудобно.    

 • Лесни

  Лесни чекори за поголема активност.

 • Антибактериски третман

  Овој третман елиминира 99,9% од бактериите, обезбедувајќи свежа и удобна средина за вашите стапала.

 • Удобни

  Дизајнирани за идеално да се вклопат на вашите стапало.  

Модерни сандали за сите пригоди

Pure сандалите се дизајнирани за максимална удобност и заштита. Модерниот дизајн и внимателно одбраните бои ги прават соодветно во комбинација со голем дел од вашата гардероба, па ќе можете да ги носите во речиси сите пригоди.     

Препораки:

Walkmaxx Pure сандалите особено се препорачуваат за:

 • оние кои поминуваат долго време од денот на нозе и сакаат да се ослободат од болката и отоците на стапалата   
 • оние кои сакаат удобни обувки
 • оние кои сакаат да им биде удобно и во најстудените денови
 • сите старосни групи
 • сите форми на стапала
 • оние кои сакаат обувки кои ја спречуваат болката во зглобовите и грбот, го подобруваат држењето и ги зајакнуваат мускулите  
 

Величина

Должина на стапалото (см)

PURE SANDALS машки 40 26,7
41 27,3
42 28,0
43 28,7
44 29,3
45 30,0
46 30,7
 
Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка антибактериски микрофибер, полиуретан (ПУ)
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома