Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-84%

Walkmaxx Pure Oxford Style женските обувки ги следат модните трендови и се идеални за сите пригоди. Дополнително, тие имаат и антибактериски третман во влошката. Одберете помеѓу 4 модерни бои.

Pure Oxford Женски чевли

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 479,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Pure Oxford Style женските обувки ги следат модните трендови и се идеални за сите пригоди. Дополнително, тие имаат и антибактериски третман во влошката. Одберете помеѓу 4 модерни бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобност во чекорењето 

Уживајте во удобноста на новите Walkmaxx Pure Oxford Style обувки:

 • направени од модерни материјали и со безвременски дизајн,
 • заоблен ѓон
 • обувки кои дишат и имаат антибактериски третман.

Предности на заоблениот ѓон

Walkmaxx Pure Oxford Shoes Women 3.0 Walkmaxx Pure Oxford Shoes Women 3.0 Walkmaxx Pure Oxford Shoes Women 3.0 Walkmaxx Pure Oxford Shoes Women 3.0

Антибактериски третман

Третман кој ги штити вашите стапала од бактерии.

Прочитајте повеќе за придобивките од Pure линијата

Погледнете ги придобивките од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ја зголемува активноста на мускулите.

 • Еднаква дистрибуција на телеснаѕа тежина

  Еднаквата дистрибуција на телесната тежина го подобрува држењето на телото ослободувајќи го притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

   

 • Лесни.

Hover overTap on image for benefit details.

Нов дизајн и модерни бои

Дизајнот и боите ги прават овие обувки соодветни за сите пригоди. Внимателно одбраните материјали и дискретните, но модерни бои, ќе ве издвојат од толпата и ќе ја зголемат вашата самодоверба.

 • Walkmaxx Pure Oxford Shoes Women 3.0

  Modern style

 • Walkmaxx Pure Oxford Shoes Women 3.0

  Шик изглед

 • Walkmaxx Pure Oxford Shoes Women 3.0

  Секојдневен стил

 • Walkmaxx Pure Oxford Shoes Women 3.0

  Модерен стил

 

Величина

Должина на стапалото

(см)

PURE OXFORD SHOES WOMEN 3.0 36 23,9
37 24,6
38 25,2
39 25,9
40 26,6
41 27,2
42 27,9
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои navy, wine, сива, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) кадифе, метална мрежа, напа полиуретан

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома