Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video
-87%

Walkmaxx Pure женските сандали се достапни со нов дизајн и подобрени карактеристики за да се добие најголема удобност. Познатиот заоблен ѓон останува ист меѓутоа ја намаливме неговата висина и направивме да биде поширок за подобра удобност и поатрактивен изглед. Антибактерискиот третман кај стопалото ќе направи да нема непријатни мириси. Достапни се во 4 бои и во величини од 36-42.

Pure Женски сандали

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 390,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Pure женските сандали се достапни со нов дизајн и подобрени карактеристики за да се добие најголема удобност. Познатиот заоблен ѓон останува ист меѓутоа ја намаливме неговата висина и направивме да биде поширок за подобра удобност и поатрактивен изглед. Антибактерискиот третман кај стопалото ќе направи да нема непријатни мириси. Достапни се во 4 бои и во величини од 36-42.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Поголема мекост и удобност, и попривлечен дизајн

Walkmaxx Pure Сандалите се идеални обувки за летни прошетки во природа. Ви ја претставуваме новата и подобрена линија на Walkmaxx Pure сандалите.:

 • Помек материјал кој овозможува поголема удобност
 • Нов специјално еластичен материјал кој овозможува подобра флексибилност
 • Прилагодливи лепенки околу глуждот за максимална стабилност
 • Антибактериска влошка која обезбедува свежина

Погледнете ги придобивките од заоблениот џон

Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0 Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0 Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0 Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0

Заштита од бактерии

Новите Pure сандали имаат антибактериски третман, кој покрај заштитатата од бактерии, ве штити и од непријатни мириси.

Прочитајте повеќе за предностите на Pure линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Еднаква распределба на телесната тежина

  Еднаквата распределба на телесната тежина може да го подобри држењето на телото намалувајќи го притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете преку сликатаTap on за детали.

Модерни обувки за секоја пригода

Walkmaxx Pure сандалите се дизајнирани да обезбедат максимална удобност и заштита. Внимателно одбраните материјали и дискретните, модерни бои ќе ве издвојат од околината.

Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0

Иновативен заоблен ѓон за удобност со секој чекорs

Покрај сите нови подобрувања кои се направени, најважниот дел останува ист – заоблениот ѓон. Благодарение на специјално дизајнираниот заоблен ѓон дизајниран во Германија, рамномерно се распределува телесната тежина и со тоа се намалуваат болките во зтапалата и зглобовите.

Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0
 • Walkmaxx Pure Sandals Women 4.0
 

Големина

Должина на стапало

(см.)

Pure Женски сандали

36 23,7
37 24,4
38 25,0
39 25,7
40 26,3
41 27,1
42 27,8

Како да го измерите вашето стапало

Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои flower, бела, розева, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон PU
Материјал: Влошка Кожа
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома