Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-90%

Walkmaxx Pure женските сандали ви ги нудат сите неверојатни придобивки од Walkmaxx Pure линијата, вклучувајќи го и револуционерниот заоблен ѓон кој ги активира мускулите и стимулира природно движење.

Pure Женски сандали 3.0

Од Редовна цена: 2.990,00 ден. До


Специјална цена: 290,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Pure женските сандали ви ги нудат сите неверојатни придобивки од Walkmaxx Pure линијата, вклучувајќи го и револуционерниот заоблен ѓон кој ги активира мускулите и стимулира природно движење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Поголема мекост и удобност, и попривлечен дизајн

Ви ја претставуваме новата и подобрена линија на Walkmaxx Pure сандалите.

 • Помек материјал кој овозможува поголема удобност
 • Нов специјално еластичен материјал кој овозможува подобра флексибилност
 • Прилагодливи лепенки околу глуждот за максимална стабилност
 • Антибактериска влошка која обезбедува свежина

Заштита од бактерии

Новите Pure сандали имаат антибактериски третман, кој покрај заштитатата од бактерии, ве штити и од непријатни мириси.

Погледнете ги бенефитите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднаква дистрибуција на телесната тежина

  Еднаквата дистрибуција на телесната тежина може да го подобри држењето на телото намалувајќи го притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

 • Антибактериски третман

  Новите Pure сандали имаат антибактериски третман, кој покрај заштитатата од бактерии, ве штити и од непријатни мириси.

 • Флексибилни

  Дизајнирани за без проблем да се прилагодат на вашето стапало.

Поминете прекуTap on сликата за предностите.

Модерни обувки за секоја пригода

Pure сандалите се дизајнирани да обезбедат максимална удобност и заштита. Внимателно одбраните материјали и дискретните, модерни бои ќе ве издвојат од околината.

Препорака:

Walkmaxx Pure сандалите се одлични за сите оние кои сакаат да останат фит.

Ги препорачуваме за:

 • оние кои поминуваат подолг временски период на нозе и сакаат да се ослобдат од болките и отоците на стапалата
 • сите оние кои купуваат само удобни обувки
 • сите оние кои сакаат да се чувствуваат како да чекорат боси
 • сите старосни групи
 • сите облици на стапала
 • оние кои бараат обувки кои го подобруваат држењето на телото и ги зајакнуваат мускулите
 

Големина

Должина на стапало

(см)

Pure Женски сандали 3.0

36 23,8
37 24,5
38 25,2
39 25,8
40 26,5
41 27,2
42 27,8
Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои златна, сребрена/златна, црна, црна/бела
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка антибактериски микрофибер, полиуретан (ПУ)
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома