Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-57%
Краток опис

Не дозволувајте изгледот да ве излаже. Овие патики се изработени од лесни материјали и мека влошка, која се обликува на стапалата, кои ги прават најудобните патики досега. Тие ќе го држат стапалото стабилно и вашите стапала суви во текот на целиот ден. Плус, тие се супер флексибилни, го апсорбираат ударот при чекорење и имаат гумено дно за стабилно чекорење на секоја површина.

Редовна цена: Од 4.390,00 ден. До


Специјална цена: Од 1.890,00 ден. До

Chunky Патики
Табела на големини
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Не дозволувајте изгледот да ве излаже. Овие патики се изработени од лесни материјали и мека влошка, која се обликува на стапалата, кои ги прават најудобните патики досега. Тие ќе го држат стапалото стабилно и вашите стапала суви во текот на целиот ден. Плус, тие се супер флексибилни, го апсорбираат ударот при чекорење и имаат гумено дно за стабилно чекорење на секоја површина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Неверојатна удобност

Заљубете се во удобноста на флексибилниот ѓон кој нуди слобода на движење. Внимателни дизајнираната влошка обезбедува индивидуална поддршка без ризик на изгледот и стилот. Збогатени со нелизгачко дно и екстра мека влошка која ќе ги разгали стапалата и со која ќе чекорите безбедно каде и да одите. Вашите стапала ќе ги обожаваат, а исто и вие.

Walkmaxx Sneaker Chunky

Леснотијата на животот

Пробајте ги и ќе ја почувствувајте леснотијата за која се дизајнирани. Изработени се од лесни материјали со мека влошка која се обликува на стапалото. Дизајнирани за да имате неверојатно лесни патики кои можете да ги носите секаде и да ги комбинирате со секој стил. Влошката која нуди неверојатен проток на воздух ја одлободува влагата и вие ќе можете да уживате во свежина во текот на целиот ден. Вашите стапала ќе ви бидат благодарни, а ќе бидете и вие, по долгиот и напорен ден.

Walkmaxx Sneaker Chunky

Откријте зошто вашите стапала ќе ги обожаваат

Благодарение на нивниот флексибилен ѓон изработен од 100% ЕВА и влошката која се прилагодува на стапалото, овие функционални Chunky патиките ќе го олеснат притисокот врз стапалата и ќе обезбедат зголемен проток на воздух и апсорпција на потта, со цел вашите стапала да уживаат во удобноста.

Апсорпција на шок

Ѓонот од 100% ЕВА ги обезбедува некои од најважните карактеристики како неверојатна апсорпција на шок и супер флексибилност, па вие ќе уживате во секој момент, на секој терен. Дополнително, гумениот ѓон го олеснува одењето на секој терен и спречува лизгање.

Walkmaxx Sneaker Chunky

Влошка која нуди неверојатна удобност

Блошката е изработена од екстра трајни материјали. Мека е, се обликува на стапалото и е дизајнирана со иновативна анатомска технологија која обезбедува подобар проток на воздух и апсорпција на потта. Оттука, удобноста добива ново ниво. Правилната поддршка за стапалата ќе го стабилизира вашиот чекор и ќе ве одржува безбедни во текот на целиот ден.

Walkmaxx Sneaker Chunky

Неверојатно лесни

И покрај својот изглед, овие патики, се неверојатно лесни. Ќе се изненадите веднаш штом ги облечете. Не ја потценувајте тежината на обувките. Имајте на ум дека ги носите цел ден.

Walkmaxx Sneaker Chunky
Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Chunky Патики

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,6 7,9
37 24,3 8,0
38 24,9 8,2
39 25,6 8,4
40 26,2 8,5
41 26,9 8,7
42 27,5 8,8

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star