Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
Краток опис

За чекор кон удобна и одржлива иднина, заменивме дел од материјалите со нови, поеколошки, заедно да се избориме за поздрава животна средина. Пробајте ги патиките кои ќе обликуваат на уникатниот облик на вашите стапала и ќе станат ваша втора кожа, инспирирајќи ве да се движите повеќе и максимално да уживате во сите патеки низ животот.

4.990,00 ден.
Chunky Green Патики
Табела на големини
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-553
Кратко инфо

За чекор кон удобна и одржлива иднина, заменивме дел од материјалите со нови, поеколошки, заедно да се избориме за поздрава животна средина. Пробајте ги патиките кои ќе обликуваат на уникатниот облик на вашите стапала и ќе станат ваша втора кожа, инспирирајќи ве да се движите повеќе и максимално да уживате во сите патеки низ животот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Иднината е во наши раце

Се грижиме за удобноста и за како таа влијае на вас и на сите околу вас. Поради тоа, овие патики се изработено од рециклирани и делумно рециклирани материјали. Во исто време, ги задрживме сите неверојатни перформанси кои се неопходни за целодневно носење. Овие патики ќе ги разгалат вашите стапала со неверојатно меката влошка, лесни материјали и поддршка за стапалата, кои ги прават совршени за комбинирање во текот на работната недела и за викенд патувања.

Walkmaxx Sneaker Chunky Green

Повторно, како да одите боси

Кога последен пат ја почувствувавте мекоста на тревата под вашите стапала и цврстината на поддршката од земјата? Можете повторно да го почувствувате тоа, со овие Chunky green патики. Ѓонот изработен од ЕВА има апсорпција на шок, што значи секој чекор ќе биде удобне. Дополнително, ги направивме патиките супер лесни и удобни за носење на вас или со вас на патувања.

Walkmaxx Sneaker Chunky Green

Откријте зошто вашите стапала ќе ги обожаваат

Благодарение на нивниот флексиблен ѓон изработен од 100% ЕВА, влошката целосно се прилагодува на вашите стапала. Овие функционални патики го намалуваат притисокот и обезбедуваат зголемен проток на воздух и апсорпција на потта. Тие се изработени од внимателно избрани рециклирани материјали, со цел поголема удобност и безбедност за вашите стапала.

Апсорпција на шок

Ѓонот од 100% ЕВА ги обезбедува некои од најважните карактеристики како неверојатна апсорпција на шок и супер флексибилност, па вие ќе уживате во секој момент, на секој терен. Дополнително, гумениот ѓон го олеснува одењето на секој терен и спречува лизгање.

Walkmaxx Sneaker Chunky Green

Влошка која нуди неверојатна удобност

Блошката е изработена од екстра трајни материјали. Мека е, се обликува на стапалото и е дизајнирана со иновативна анатомска технологија која обезбедува подобар проток на воздух и апсорпција на потта. Оттука, удобноста добива ново ниво. Правилната поддршка за стапалата ќе го стабилизира вашиот чекор и ќе ве одржува безбедни во текот на целиот ден.

Walkmaxx Sneaker Chunky Green

Одржливост и удобност

Носењето на овие плетени патики ќе направи да се чувствувате удобно во текот на целиот ден бидејќи овие материјали овозможуваат одличен проток на воздух. Со лесното облекување, ќе ги облечете за само секунда. Благодарение на рециклираните материјали од „PET“, „PES“ и „EVA“ и употребата на био-масло и рециклирана гума, учествуваме во грижата за животната средина.. Но, никогаш по цена на квалитетот и вашата удобност. Учествувајте и вие. Изберете одржливост со неверојатна удобност и квалитет.

Walkmaxx Sneaker Chunky Green
Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Chunky Green Патики

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,6 7,9
37 24,3 8,0
38 24,9 8,2
39 25,6 8,4
40 26,2 8,5
41 26,9 8,7
42 27,5 8,8

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star