Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Outlet
Краток опис

Доколку барате стилски и удобни обувки кои нудат поддршка за изморените стапалата и обувки кои ќе ви помогнат да останете активни во текот на целиот ден, Walkmaxx Trend Ombre Старките го заслужуваат вашето внимание. Имаат заоблен ѓон и перниче на петата од ЕВА пена. Достапни во димензии 36-42 и прекрасна розева, жолта и сина боја.

1.890,00 ден.
Trend Ombre Старки
Табела на големини
Stock: 2
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-550
Кратко инфо

Доколку барате стилски и удобни обувки кои нудат поддршка за изморените стапалата и обувки кои ќе ви помогнат да останете активни во текот на целиот ден, Walkmaxx Trend Ombre Старките го заслужуваат вашето внимание. Имаат заоблен ѓон и перниче на петата од ЕВА пена. Достапни во димензии 36-42 и прекрасна розева, жолта и сина боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Единствениот пар кој е ви потребен за оваа пролет/лето сезона

Дали ви е познат феноменот на патики кои сакате да ги носите постојано? Можеби само што ги пронајдовте вашиот. Walkmaxx Trend Ombre Старките брзо ќе станат ваше омилено секојдневие со својот неверојатно привлечен дизајн и прекрасната пастелно сина боја. Напомена: толку меки што можеби никогаш нема да сакате да ги симнете од нозе.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Ombre

Истакнете го вашиот одличен моден вкус

Едноставната конструкција и минималистичкиот дизајн овозможуваат овие патики да одат со сè. Прекрасните, дискретни шевови и белите врвки, го истакнуваат спортскиот дух, додека светло сината боја, која го подобрува расположението, ја нагласува вашата елеганција и вкус за мода.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Ombre

Да, толку удобни што можете да спиете со нив

Ние ги дизајниравме нашите патики од идејата дека обувките треба да бидат удобни од самиот почеток. Во случајов, овие привлечни патики вклучуваат супер-амортизирачка влошка, врвно потпорен додаток, што прави да се чувствувате како да одите по ... па добро, веќе знаете. И тоа не е сè.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Ombre

  Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ги држи вашите мускули активни за време на прошетки и имитира одење бос по песок, додека мемори пена ги обвиткува вашите стапала.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Ombre

  Влошка од мемори пена

  Отидовме чекор подалеку за да ве разгалиме - и решивме да ги задоволиме вашите стапала со мека, прилагодлива, мемориска пена. Дали спомнавме дека е навистина, навистина мека?

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Ombre

  Горен платнен дел кој дише

  Исто како што ги сакате - горниот дел е создаден од внимателно изработен платнен материјал кој овозможува на вашите стапала да дишат, обезбедувајќи удобност и чувство на свежина.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Trend Leisure Shoes Ombre

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,9 8,2
37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Вокмакс линија Trend
Достапни бои жолта, розева, сина
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star