Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-53%
SKU: 99-1000165055

Trend Leisure Shoes Origin Есенски старки

Краток опис

Дизајнирани да обезбедат максимална удобност и стил, Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки се изработени од лесни материјали, супер мека мемори пена и познатиот заоблен ѓон. Комбинирајте ги со вашиот омилен пар фармерки, фустан или здолниште и уживајте во удобноста. Модел за мажи и жени, достапни броеви36-46.

Редовна цена: 1.890,00 ден.


Специјална цена: 890,00 ден.

Trend Leisure Shoes Origin Есенски старки
Табела на големини
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Кратко инфо

Дизајнирани да обезбедат максимална удобност и стил, Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки се изработени од лесни материјали, супер мека мемори пена и познатиот заоблен ѓон. Комбинирајте ги со вашиот омилен пар фармерки, фустан или здолниште и уживајте во удобноста. Модел за мажи и жени, достапни броеви36-46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дотерани или лежерни со овие тренди Walkmaxx патики

Ако лежерноста е ваш стил, тогаш Walkmaxx Trend Origin Есенските старки се совршен избор за вас. Идеални за носење на оние добро заслужени слободни денови или кога се обидувате да го подобрите лежерниот изглед, овие нови патики од Walkmaxx се одлични за секоја пригода. Нивната совршена мешавина од модерен и класичен стил во комбинација со лесните материјали ги прави идеален избор на обувки во летните месеци и изгледаат толку добро, што можете да ги носите и во зима.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

Модерен изглед со секој чекор

Се плашите дека ќе изгледате преформално во некои помалку свечени прилики? Со Walkmaxx Trend Origin Есенските старки, вие сте безбедни, бидејќи нивните неутрални тонови создаваат минималистички изглед кој се вклопува во скоро секоја облека. Унисекс моделот е совршен за секојдневно носење, забави, концерти и фестивали, но одлични се и за на работа, бидејќи комбинираат удобност на патиките со сите придобивки на класични чевли.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

Подарете им удобност и релаксација на вашите стапала

Ништо не го надминува чувството на слобода и удобност кога ќе излезете од обувките и ќе ги облечете овие стилски патики. Направени за да лесно се прилагодат на вашите стапала, овие патики вклучуваат мека влошка за дополнителна удобност.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

  Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ги држи вашите мускули активни за време на прошетки и имитира одење бос по песок, додека мемори пена ги обвиткува вашите стапала.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

  Влошка од мемори пена

  Отидовме чекор подалеку за да ве разгалиме - и решивме да ги задоволиме вашите стапала со мека, прилагодлива, мемориска пена. Дали спомавме дека е навистина, навистина мека?

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

  Горни материјали кои се лесни за одржување

  Издржливиот горен дел ги прават овие патики многу лесни за чистење, само избришете со крпа и за неколку секунди сте подготвени за излегување!

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Trend Origin Есенски старки

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
43 28,6 9,2
44 29,2 9,4
45 29,9 9,5
46 30,6 9,7
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Вокмакс линија Trend
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка polyester, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star