Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Trend Leisure Shoes Origin Есенски старки

Photo
Video
-48%

Дизајнирани да обезбедат максимална удобност и стил, Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки се изработени од лесни материјали, супер мека мемори пена и познатиот заоблен ѓон. Комбинирајте ги со вашиот омилен пар фармерки, фустан или здолниште и уживајте во удобноста. Модел за мажи и жени, достапни броеви36-46.

Trend Leisure Shoes Origin Есенски старки

Редовна цена: 1.890,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дизајнирани да обезбедат максимална удобност и стил, Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки се изработени од лесни материјали, супер мека мемори пена и познатиот заоблен ѓон. Комбинирајте ги со вашиот омилен пар фармерки, фустан или здолниште и уживајте во удобноста. Модел за мажи и жени, достапни броеви36-46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Тренди Walkmaxx патики за секоја комбинација

Доколку опуштениот изглед ви е омилен, тогаш, Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки се најдобриот избор за вас. Идеални се за носење секој ден кога сакате да го истакнете опуштениот изглед. Тие се совршен спој на модерно и класично, во комбинација со лесни материјали, што ги прават идеалните обувки за топлите, но, одлични се и за во зимските.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

Модерен стил и дизајн

Со новата линија Trend ќе бидете во тек со трендовите и ќе изгледате стилски. Но, со овие преубави обувки ќе добиете и удобност како и чувство дека одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период

Поминете преку сликата за предностите.

Привлечност со секој чекор

Не сакате да бидете премногу формални на неформални прилики? Со Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки се вашиот сигурен избор кој одговара со секоја комбинација. Овој модел за мажи и жени е совршен за секојдневно носење, за на забава, концерт и фестивали, но одлично одговараат и за на работа бидејќи ј акомбирнираат удобност на патиките со сите предности на покласичните чевли.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

  Црни

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

  Кафеави

Заоблен ѓон, препознатлив за сите Walkmaxx обувки

Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки не само што изгледаат добро, туку и се грижат за вашата добросостојба. Нивниот заоблен ѓон ја зголемува активноста на мускулите, со што ќе се почувствувате подобро и ќе бидете фит.

Заоблениот ѓон исто така, рамномерно ја распределува тежината на телото и ја подобрува шок апсорпцијата и оттука, помага во подобрување на ставот, намалувајќи го притисокот од зглобовит. Ова може да ви помогне да избегнете поголем проблеми на стапалата, како потекување и болни стаплаа.

Намалените точки на притисок на стапалата ќе ви овозможи чувство како да одите боси со што ќе имате поздрав и поудобен.

 

Димензија 

Должина на стапалото

(см)

Trend Leisure Origin Есенски обувки 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,3
42 27,9
43 28,6
44 29,3
45 29,9
46 30,6
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Trend
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка polyester, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома