Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Outlet
Краток опис

Новите Walkmaxx Trend Snake Женски мокасини се надградена верзија на мокасини. Со чувството на леснотија кое го нудат, овие тренди обувки ќе ви овозможат чувство како да одите боси. Носењето на вакви удобни обувки ќе ја намали непријатноста и проблемите со стапалата, како потекување и болки. Достапни броеви: 36-42, во три класични бои.

1.890,00 ден.
Trend Женски мокасини
Табела на големини
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-550
Кратко инфо

Новите Walkmaxx Trend Snake Женски мокасини се надградена верзија на мокасини. Со чувството на леснотија кое го нудат, овие тренди обувки ќе ви овозможат чувство како да одите боси. Носењето на вакви удобни обувки ќе ја намали непријатноста и проблемите со стапалата, како потекување и болки. Достапни броеви: 36-42, во три класични бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Поседувајте го вашиот летен изглед

Од работен ден до викенд, овие преудобни мокасини едвај чекаат да му додадат стил на вашиот летен изглед. Обратете внимание на нивната безвременска елеганција - со вакви обувки никогаш не можете да бидете премногу облечени. Или, недоволно облечени, ако сакате.

Стилските комбинации се безброј: но, погрижете се да ги искомбинирате со панталони. Ќе изгледате елегантно и професионално, а притоа ќе се чувствувате пријатно. Победа за вас.

Walkmaxx Trend Moccasins Snake W

Елеганција и удобност, рака за рака

Едно е сигурно – удобноста со овие мокасини е загарантирана. Walkmaxx Trend Snake Женските моксаини се создадени за сите жени кои не сакаат да се задоволат со малку и бараат удобни, но сепак стилски обувки, правејќи ги да изгледаат паметни, фокусирани и прекрасни во секоја прилика.

Walkmaxx Trend Moccasins Snake W

Лесни за носење

Атрактивни и спортски, Walkmaxx Trend Snake Женските моксаини нудат високо ниво на удобност поради внимателно избраните материјали од кои се изработени. Тоа може да го почувствувате во моментот кога прв пат ќе ги облечете.

 • Walkmaxx Trend Moccasins Snake W

  Само облечете ги

  Погледнете ги одблизу - еластичната лента вградена во горниот дел ги прави овие мокасини лесни за облекување, дури и без да се наведнување.

 • Walkmaxx Trend Moccasins Snake W

  ЕВА ѓон

  Силна и цврста, подлогата е изработена од обликуван ЕВА ѓон, многу мек, лесен и флексибилен материјал кој одлично го апсорбира ударот на стапалото при одење. Со ЕВА ѓонот сте подготвени да се справите со секој градски терен.

 • Walkmaxx Trend Moccasins Snake W

  Горни материјали кои се лесни за чистење и одржување

  Постојано сте во гужви? Без грижи. Овие мокасини лесно се чистат, само избришете ги со крпа и за неколку секунди сте веќе подготвени за нова авантура.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Trend Snake Женски мокасини

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,7 7,4
37 24,4 7,6
38 25,1 7,8
39 25,7 7,9
40 26,4 8,1
41 27,1 8,3
42 27,7 8,4
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Достапни бои бела, црвена, црна
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон ЕВА гума, термопластична гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star