Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Trend Origin Старки

Photo
Video
-50%

Искусете неверојатна удобност со Walkmaxx Trend Класичните старки. Со добро познатиот заоблен ѓон, не само што ќе ви донесат радост во животот, туку и удобност на стаплата. Влошката од мемори пена овозможува мек чекор и напредно чувство на удобност. Без разлика на годините и полот, овој нов додаток на Walkmaxx семејстовото, мора да го имате. Достапни во црна и маслинеста боја, во димензии 36-46.

Trend Origin Старки

Од Редовна цена: 1.890,00 ден. До


Специјална цена: 945,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Искусете неверојатна удобност со Walkmaxx Trend Класичните старки. Со добро познатиот заоблен ѓон, не само што ќе ви донесат радост во животот, туку и удобност на стаплата. Влошката од мемори пена овозможува мек чекор и напредно чувство на удобност. Без разлика на годините и полот, овој нов додаток на Walkmaxx семејстовото, мора да го имате. Достапни во црна и маслинеста боја, во димензии 36-46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зачекорете кон совршена удобност

Доколку сте во потрага по пар удобни обувки кои ќе ви пружат поддршка, Walkmaxx Trend Класичните старки го заслужуваат вашето внимание. Комбинацијата на удобност со сите предности на заоблениот ѓон, нудат неверојатна удобност за сите, без разлика на годините. Благодарение на нивната разновидност, одговараат на секоја стил, лежерно за на работа или за спортски активности.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

Подобрен изглед и дизајн

Со новата линија Trend ќе бидете во тренд. Со овие прекрасни патики, ќе уживате во удобноста и истовремено ќе имате чувство како да одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете преку сликата за предностите.

Која е вашата омилена боја?

Класичните старки се унисекс модел и се достапни во две бои, па тие ќе ви одговараат без разлика на стилот.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

  Маслинесто зелена

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

  Црна

Движете се со стил

Чести се проблемите во колената и грбот предизвикани од носење на несоодветни чевли. Со Walkmaxx Trend Класичните Старки, ќе носите обувки кои се соодветни  за вашите стапала, додека целото тело ги чувствува предностите. Нивниот познат заоблен ѓон, овозможува олеснување на точките на притисок на стапалата и го намалува притисокот на колената и зглобовите. Резултат? Инстантно подобро држење!

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

Што ги прави Walkmaxx Trend Класичните старки вистинскиот избор:

 • Унисекс дизајн во суптилни бои
 • Заоблен ѓон за лесни чекори
 • Перниче на петата со ЕВА пена за дополнителна апсорпција на удари
 • Унисекс модел

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 

 Димензија 

 Должина на стапалото 

(см)

Trend Класични старки 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,3
42 27,9
43 28,6
44 29,3
45 29,9
46 30,6
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Trend
Достапни бои маслинеста, црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ристе

www.walkmaxx.com.mk

Trend Origin Старки
Дефинитивно најдобрите патики што ги имам носено.

Цобе

www.walkmaxx.com.mk

Walkmaxx Pure Black
Подобро нешто, што ми ги олесни болките на стапалата немам носено, се благодарение на агенг Марина Симоска.
Ви благодарам.

2 производ(и)

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома