Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Outlet
SKU: 99-1000133019

Trend Print Stripe Старки

100 100 2
Краток опис

Овој одличен модел патики со забавен дизајн со линии ќе ви понуди ново ниво на поддршка и стабилност на вашите стапала, без да ја жртвувате флексибилноста. Со цел да ви помогнат да останете активни цел ден, Walkmaxx Trend Старките имаат заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче за целосна удобност на стапалата. Достапни во димензии 36-42 во прекрасен дизајн со линии.

1.890,00 ден.
Trend Print Stripe Старки
Табела на големини
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Овој одличен модел патики со забавен дизајн со линии ќе ви понуди ново ниво на поддршка и стабилност на вашите стапала, без да ја жртвувате флексибилноста. Со цел да ви помогнат да останете активни цел ден, Walkmaxx Trend Старките имаат заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче за целосна удобност на стапалата. Достапни во димензии 36-42 во прекрасен дизајн со линии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Комбинирајте ја вашата нова сезонска облека заедно со новите патики од Walkmaxx

Запознајте ги нашите живописни, прозрачни, платнени патики со многу шарм и уникатни принтови. Светли и разиграни, Walkmaxx Trend Print Stripe Старките се неизбежни за пролетни и летни излети, со својот дизајн за лесно врзување и совршена удобност, за деновите поминати во скокање и играње низ паркови.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print

Разиграни патики за весели девојки со беспрекорен стил

Ги искористивме најдобрите делови од летото, за да создадеме забавни и пријатни патики што ќе го подигнат нивото на вашиот изглед со весели и впечатливи шари.

Овие живи и флексибилни патики се украсени со контрастни украси во боја, а меките бели врвки го даваат конечниот изглед.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print

Со Walkmaxx, удобноста се подразбира

Прошетките низ градот и патувањата кон внатрешноста, добиваат на удобност . Со Walkmaxx, удобноста не е само ветување - туку е гаранција. Овој конкретен модел ги комбинира нашиот познат заоблен ѓон, прилагодливата мемори пена и прозрачен горен дел. Нестрпливи сме да ги пробате.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print

  Влошка од мемори пена со пета од ЕВА

  Без непријатности, само удобност: мемори пената, одвнатре се прилагодува на вашите стапала и ви го дава тоа божествено чувство на бестежинска состојба додека задната ЕВА пета, апсорбира шок со секој чекор.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print

  Материјали кои дишат

  Bорниот материјал, кој дише, ја извлекува вишокот влага и ja балансира температурата во внатрешноста на обувките. Ова значи дека вашите нозе ќе останат свежи во текот на целиот ден.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print

  Траен и издржлив преден дел

  Добро зашиено и цврсто, предниот дел е најистакнатиот дел од патиките. Се погриживме тој да биде издржлив и подготвен да ве придружува во многу возбудливи авантури.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Trend Print Старки

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,9 8,2
37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Вокмакс линија Trend
Достапни бои бела
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи (2 рецензии)

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Кики

www.walkmaxx.com.mk

Супер
Супер удобни и прилагодливи за секаква комбинација , едноставно ги обожавам .

Мими

www.walkmaxx.com.mk

Најслатки
Секоја година со душа ги чекам новите модели на стратки , од сите линии имам мин по 2 пара, :))) неможам да оддолеам на боите а за удобноста и подршката на половината немам збор бидејќи 80% од денот сум на нозе , ги препорачувам на сите