Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Trend Print Stripe Старки

Photo
Video
-63%

Овој одличен модел патики со забавен дизајн со линии ќе ви понуди ново ниво на поддршка и стабилност на вашите стапала, без да ја жртвувате флексибилноста. Со цел да ви помогнат да останете активни цел ден, Walkmaxx Trend Старките имаат заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче за целосна удобност на стапалата. Достапни во димензии 36-42 во прекрасен дизајн со линии.

Trend Print Stripe Старки

Редовна цена: 1.890,00 ден.


Специјална цена: 690,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овој одличен модел патики со забавен дизајн со линии ќе ви понуди ново ниво на поддршка и стабилност на вашите стапала, без да ја жртвувате флексибилноста. Со цел да ви помогнат да останете активни цел ден, Walkmaxx Trend Старките имаат заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче за целосна удобност на стапалата. Достапни во димензии 36-42 во прекрасен дизајн со линии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Збогум, изморени стапала

Walkmaxx Trend Старките се дизајнирани за урбани истражувачи, кои точно знаат што сакаат кога станува збор за стил и удобност. Нивниот уникатен дизајн овозможува рамномерно распоредување на тежината, што помага за природни подобрување на ставот. Флексибилниот ѓон овозможува доволно удобност за да го намали влијаението кое го има секој чекор и ви овозможува да имате активен животен стил без болки или подуени стапала.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print

Подобрен изглед и дизајн

Со новата линија Trend ќе бидете во тренд. Со овие прекрасни патики, ќе уживате во удобноста и истовремено ќе имате чувство како да одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удовноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете преку сликата за предностите.

Како функционира?

Без соодветни обувки, стоењето и одењето во подолг временски период, го става вашето тело под стре и може да доведе до неудобност и повреди. Walkmaxx Trend Старките овозможуваат рамномерно распределување на тежината, со заоблениот ѓон кој овозможува олеснување на точките на притисок и намалување на притискот на колената и зглобовите. ЕВА пената заедно со гумениот ѓон ја подобруваат апсорбцијата на ударите, па така, ќе можете да бидете подолго време активни, без болки во стапалата. Исто така, ќе имате постабилно и поудобно одење.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print

Што ги прави Walkmaxx Trend Старките вистинскиот избор:

 • дизајн кој прави да се истакнете
 • лесни, прозрачни материјали
 • заоблен ѓон кој ги активира мускулите и го исправа држењето
 • влошка од мемори пена за комплетна удобност и чувство на стабилност

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 

Димензија

Должина на стапалото

(см)

Trend Leisure Старки 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,3
42 27,9
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Trend
Достапни бои бела
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Кики

www.walkmaxx.com.mk

Супер
Супер удобни и прилагодливи за секаква комбинација , едноставно ги обожавам .

Мими

www.walkmaxx.com.mk

Најслатки
Секоја година со душа ги чекам новите модели на стратки , од сите линии имам мин по 2 пара, :))) неможам да оддолеам на боите а за удобноста и подршката на половината немам збор бидејќи 80% од денот сум на нозе , ги препорачувам на сите

2 производ(и)

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома