Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Во потрага сте по пар сандали со кои можете да го водите вашиот исполнет животен стил? Новите Walkmaxx Trend Cork Сандали ја обезбедуваат потребната поддршка благодарение на новата ексклузивна технологија за влошки. Изработени од лесни материјали кои дишат, овие сандали се флексибилни и се движат со вас. Имаат подлога која се обликува според стапалата и супериорна поддршка за петата.

Trend Cork Сандали
1.590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Во потрага сте по пар сандали со кои можете да го водите вашиот исполнет животен стил? Новите Walkmaxx Trend Cork Сандали ја обезбедуваат потребната поддршка благодарение на новата ексклузивна технологија за влошки. Изработени од лесни материјали кои дишат, овие сандали се флексибилни и се движат со вас. Имаат подлога која се обликува според стапалата и супериорна поддршка за петата.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најдобрите летни сандали

Важно е да имате удобен пар сандали за одење, особено за време на летните месеци, кога сме постојано надвор и во движење. Новите Walkmaxx Trend Cork Сандали се совршениот избор - нудат поддршка, изгледаат одлично и модерно и се функционални. Затоа, наместо да фрлате пари на обувки кои ќе ви предизвикуваат рани и болки во стапалата, дознајте зошто овие сандали се тоа што ви е потребно.

Walkmaxx Trend Sandals Cork

Модерен стил и дизајн

Со новата Trend линија ќе изгледате уште помодерно и во тек со трендовите. Но, овие прекрасни обувки ќе ви понудат и удобност и чувство како да одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемување на мускулната активација и помага да се чувствувате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината на телото

  Рамномерното распределување на тежината на телото може да го подобри држењето со олеснување на притисокот во зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси ви обезбедува лесен и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесниот чекор ви овозможува да бидете активни и подолго време да можете да стоите на нозе

Застанете наДопрете на сликата за повеќе детали.

Најдобрите летни сандали

Важно е да имате удобен пар сандали за одење, особено за време на летните месеци, кога сме постојано надвор и во движење. Новите Walkmaxx Trend Cork Сандали се совршениот избор - нудат поддршка, изгледаат одлично и се модерни и функционални. Затоа, наместо да фрлате пари на обувките кои ќе ви предизвикуваат рани и болки на стапалата, дознајте зошто овие обувки се тоа што ви е потребно.

Walkmaxx Trend Sandals Cork

Структура на обувките

Walkmaxx Trend Sandals Cork

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. Меки материјали - прерамки обложени со меки материјали од внатрешната страна

 2. Еластични прерамки - за сигурен чекор

 3. Тренди изглед - тренди метални детали и модерен дизајн со материјал налик на плута

 4. Заоблен ѓон - со ЕВА пена и широка конструкција - чекор без притисок

 5. Мека подлога за стапалата - со ЕВА и микрофибер навлака за чувство на мекост

 6. Ева + гума во ѓонот - за сигурен чекор

Комбинирајте ги новите совршени сандали

Комбинирајте ги на различни начини, од класичен до опуштен изглед, со пар бели панталони или фармерки, до цветен фустан. Лесно внесете ги во дневната рутина и дозволете им да бидат вашиот прв избор за летните месеци.

 • Walkmaxx Trend Sandals Cork

  За на работа или на состанок

 • Walkmaxx Trend Sandals Cork

  За на шопинг или на прошетка

За максимална удобност во текот на денот

Walkmaxx Trend Cork Сандалите се најдобриот другар додека ги извршувате обврските и истражувате нови места за летен одмор. Нивното меко перниче помага додека чекорите и одлично го апсорбира шокот од секој чекор. Еластичната прерамка го прави движењето побезбедно, па така сандалите нема да ви се излизгаат од стапалата.

Walkmaxx Trend Sandals Cork

Причини зошто да ги изберете Walkmaxx Trend Cork Сандалите:

 • Лесни се, дишат и лесно се облекуваат
 • Нивниот заоблен ѓон помага во зголемување на мускулната активација
 • Обезбедуваат подобра шок апсорпција и го подобруваат држењето
 • Спречуваат потекување и болки во нозете
 

Број

Должина на стапалото

(см)

Trend Cork Сандали 36 23,9
37 24,5
38 25,2
39 25,9
40 26,5
41 27,2
41 27,9
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Trend
Достапни бои златна, розева, сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума
Материјал: Влошка latex foam
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома