Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Уживајте во супериорната удобност овозможена од Walkmaxx Trend Slip On Cork Летните папучи. Овие опуштени и функционални папучи имаат заоблен ѓон кој обезбедува одлична поддршка и флексибилност, како и сигурен чекор. Вашите стапала ќе бидат слободни од болки, дури и по долгиот ден. Достапни броеви: 36-42 и 4 бои: црна, светло сина, златна, розова

Trend Slip On Папучи
1.590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во супериорната удобност овозможена од Walkmaxx Trend Slip On Cork Летните папучи. Овие опуштени и функционални папучи имаат заоблен ѓон кој обезбедува одлична поддршка и флексибилност, како и сигурен чекор. Вашите стапала ќе бидат слободни од болки, дури и по долгиот ден. Достапни броеви: 36-42 и 4 бои: црна, светло сина, златна, розова

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најдобрите летни обувки кои некогаш сте ги имале

Луксузен и практичен стил со новите Walkmaxx Trend Slip On Cork Летни папучи, кои се најдобрите обувки за во лето што некогаш сте ги носеле. Овие опуштени обувки се направени од лесни материјали и ексклузивна подлога за стапалото, технологија на Walkmaxx. Ова значи дека подлогата за стапалата има перниче, супериорна поддршка за петата и одлична проветреност.

Walkmaxx Trend Slip On Cork

Подобрен стил и дизајн

Со новата линија Trend ќе бидете уште повеќе во стил и во чекор со трендовите. Овие прекрасни папучи нудат и удобност и чувство како да одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне во зголемување на мускулната активација која ќе направи да се чувствувате подобро и да бидете во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината

  Рамномерното распределување на телесната тежина го подобрува држењето со олеснување на притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси обезбедува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесен чекор кој им овозможува на корисниците да бидат активни и на можат да стојат на нозе подолго време.

Поминете преку сликатаTap on за деталите.

Опуштени и функционални

Доколку повеќе сакате опуштен стил на папучи, време е да си ги нарачате Walkmaxx Trend Slip On Cork Папучите и да им овозможите на стапалата да уживаат во неверојатна удобност. Заоблениот ѓон ќе ви ја обезбеди поддршката која ви е потребна за да го издржите долгиот ден. Подлогата од мемори пена ќе го направи секој чекор поздрав и поудобен. Ќе го обожавате чувството како да одите по облаци!

Walkmaxx Trend Slip On Cork

Структура

Walkmaxx Trend Slip On Cork

Поминете прекуTap on   сликата за детали.

 1. Меки материјали - прерамки од меки материјали

 2. Тренди изглед - тренди и модерен дизајн со материјал налик плута

 3. Заоблен ѓон - со EVA пена и широка конструкција - зачекорете без притисок

 4. Мека подлога - EVA пена во подлогата за стапалата и микрофибер облога за меко чувство

 5. Eva пена + Гумен ѓон - за сигурен чекор

Откријте ја тајната на супериорната удобност

Walkmaxx обувките се дизајнирани со фокус на важноста на здравјето на стапалата. Со рамномерно распределување на телесната тежина, Walkmaxx Trend Slip On Cork Папучите помагаат во подобрување на држењето. Еве како функционира - подобрената шок апсорпција го намалува притисокот на колената и зглобовите и тоа води до удобен и самоуверен чекор, без потекување и болки во нозете.

Walkmaxx Trend Slip On Cork

Како да ги носите?

Со одличен избор на бои и прекрасен дизајн, Walkmaxx Trend Slip On Cork ја прикажуваат суштината на летото. Можете да ги носите со опуштени фармерки или здолништа и фустани. Носете ги на работа или на долги прошетки. Нивниот дизајн ги прави лесни за облекување, па дури и за патување или за на плажа!

 • Walkmaxx Trend Slip On Cork
 • Walkmaxx Trend Slip On Cork

Причини зошто да ги изберете Walkmaxx Trend Slip On Папучите:

 • тие се лесни, флексибилни и дишат,
 • нивниот заоблен ѓон го подобрува држењето,
 • го намалуваат потекувањето на нозете и болките,
 • обезбедуваат чувство како да одите боси.
 

Број

Должина на стапалото

(cm)

Trend Slip On Папучи

36 23,9
37 24,5
38 25,2
39 25,9
40 26,5
41 27,2
41 27,9

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Trend
Достапни бои златна, розева, светло сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума
Материјал: Влошка latex foam
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома