Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-83%
Краток опис

Нови Тренд зимски чизми од Walkmaxx со елегантен дизајн и неверојатна удобност. Особено во текот на студените зимски денови тие ќе бидат заштита за вашите стапала дури и во непријатните временски услови благодарение на нелизгачкото дно. Достапни во црна и кафеава боја и со димензии од 36 до 42.

Редовна цена: 5.980,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Trend Sporty Женски чизми
Табела на големини
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Кратко инфо

Нови Тренд зимски чизми од Walkmaxx со елегантен дизајн и неверојатна удобност. Особено во текот на студените зимски денови тие ќе бидат заштита за вашите стапала дури и во непријатните временски услови благодарение на нелизгачкото дно. Достапни во црна и кафеава боја и со димензии од 36 до 42.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во зимските денови додека чекорите

Бидете уникатни со Walkmaxx Trend Sporty зимските чизми. Без разлика на вашата возраст, едноставно ќе го засакате нивниот удобен и модерен изглед и ќе уживате во студените зимски денови благодарение на нивниот водотпорен горен дел и топлото крзно внатре. Зимските чизми Trend Sporty се состојат од:

 • Нов дизајн на заоблениот ѓон – спортски изглед и додаток кој спречува лизгање
 • Поширока конструкција на надворешниот дел од ѓонот и долен дел кој спречува лизгање за подобра стабилност
 • Водоотпорен горен дел кој гарантира суви стапала
 • Супер мек горен дел и внатрешно крзно кои се соодветни за студените зимски денови
 • Спортски дизајн кој е соодветен за многу видови пригоди

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0 Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0

Подобрен стил и дизајн

Со новата Trend линија вие ќе бидете во тек со трендовите. Но, сепак со добри чевли оди и удобност и чувство како да чекорите боси.

Погледнете ги предностите на Тренд линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне да се зголеми мускулната активација за да се чуствувате подобро.

 • Рамномерна распределба на тежината на телото

  Рамномерната распределба на тежината на телото може да го поправи држењето на телото со олеснување на притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да чекорите боси

  Чувство дека чекорите боси ви овозможува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Малата тежина ви овозможува лесен чекор што прави да останете активни и на нозе подолг временски периоди.

Поминете преку сликатаTap on за деталите.

Суви, удобни и топли дури и за време на најстудените денови

Зимските чизми Walkmaxx Trend Sporty се идеални за студеното зимско време и имаат водотпорен, мек горен дел и моделиран внатрешен дел од EVA гума со крзно за поголема удобност и топлина. Можете да ги носите за најразлични пригоди, од обични прошетки, па до поелегантен настан. Спортскиот и модерен изглед прави да бидат совршен избор за сите следбеници на модните трендови.

 • Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0
 • Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0
 • Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0
 • Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0

Нова конструкција на ѓонот за максимална стабилност

Зимските чизми Walkmaxx Trend Sporty имаат специјално направен ѓон кој е соодветен за зимски услови. Со опцијата која спречува лизгање, пошироката конструкција, тој нуди стабилност, удобност и оптимална ширина за редистрибуција на притисокот.

Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0

Заоблениот ѓон ќе ви помогне да се справите со болката кај стапалата

Благодарение на заоблениот облик на ѓонот, тој може да го намали притисокот врз стапалата, да го подобри држењето на телото и да ви помогне да избегнете некои проблеми со стапалата како отекување и болка. Исто така може да помогне во зголемувањето на мускулната активација и со тоа да направи да се чувствувате подобро и да бидете во подобра форма.

Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0
 • Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0
 • Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0
 • Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0
 • Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0
 • Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0
 • Walkmaxx Trend Sporty Winter Boots H 4.0
 

Величина

Должина на стапалото

(см.)

Trend Sporty Зимски чизми 36 24,5
37 25,1
38 25,8
39 26,4
40 27,1
41 27,8
42 28,4
 

Како да го измерите стапалото

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star