Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video
-75%

Уживајте во прошетките со новите Trend Urban Обувки кои се соодветни за мажи и за жени. Спортски дизајн надополнет со веќе познатиот заоблен ѓон и еластични ленти за дополнителна стабилност и полесно користење. Достапни во црна боја и со димензии од 36 до 46.

Trend Urban Обувки

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
 • Store Listing
Кратко инфо

Уживајте во прошетките со новите Trend Urban Обувки кои се соодветни за мажи и за жени. Спортски дизајн надополнет со веќе познатиот заоблен ѓон и еластични ленти за дополнителна стабилност и полесно користење. Достапни во црна боја и со димензии од 36 до 46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нови Trend урбани чевли за сите оние кои ја следат модата

Walkmaxx ви ги претставува новите Trend Urban обувки – унисекс патики кои се соодветни за многу прилики. Со својот спортски/секојдневен дизајн, овие обувки се совршени за дневни прошетки па дури и за случувања каде се бара поформален изглед. Trend Urban обувките имаат:

 • Нов дизајн на заоблениот ѓон за максимална удобност и дополнителна амортизација
 • Мека пета за подобра апсорпција на притисок
 • Кожен горен дел и влошка која дише
 • Лесен систем за вметнување и еластични ленти за дополнителна стабилност и полесно користење.

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

Walkmaxx Trend Urban Shoes 4.0

Подобрен стил и дизајн

Со новата Trend линија вие ќе бидете во тек со сите трендови. Сепак со чевлите со добар изглед оди и удобност и чувството како да чекорите боси.

Погледнете ги предностите на Тренд линијата

Погледнеет ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне да се зголеми активацијата на мускулите што ќе направи да се чувствуате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распоредување на тежината

  Рамномерно распределената телесна тежина може да го подобри држењето на телото со оелснување на притисокот врз зголбовите.

 • Чувство како да чекорите боси

  Чувството како да чекорите боси овозможува да имате здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Малата тежина овозможува лесен чекор што им овозможува на корисниците да останат подолго на нивните нозе.

Поминете преку сликатаTap on за детали.

Практична удобност и модерен изглед

Trend Urban обувките се дизајнирани за практична удобност и модерен изглед. Еластичните ленти кај горниот дел нудат одлична поддршка и чувство на удобност. Конструкцијата со двојна дебелина кај ѓонот дава совршена стабилност и дополнителна амортизација, како и лесен систем за вметнување што овозможува полесно да ги облечете и соблечете.

Walkmaxx Trend Urban Shoes 4.0

Природни материјали кои се прозрачни

Горниот дел, како и влошката, се направени од природна кожа, која совршено ќе се прилагоди на било кој облик на стапалото. Кожата исто така дише и нуди природен допир. Trend Urban обувките се направени во класична црна боја, за да се совпаднат со било кој изглед, во секоја пригода, и за мажи и за жени!

 • Walkmaxx Trend Urban Shoes 4.0
 • Walkmaxx Trend Urban Shoes 4.0
 

Големина

Должина на стапалото

(см.)

Trend Urban Обувки

36 23,8
37 24,5
38 25,2
39 25,8
40 26,5
41 27,2
42 27,8
43 28,5
44 29,2
45 29,8
46 30,5

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Достапни бои црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка Кожа, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, Кожа, ликра
Store Listing

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star