Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
SKU: 99-1000213236

Urban Mesh Патики со рамен ѓон

Краток опис

Лесно облекување, проток на воздух и спортски изглед се најважните карактеристики на овие удобни патики. Дизајнирани да ги разгалат вашите стапала со модерната Ultimax влошка за време на секоја сезона, овие патики ќе ве однесат каде и да посакате и ќе ги направат вашите стапала среќни. Достапни во унисекс и женски дизајн.

3.390,00 ден.
Urban Mesh Патики со рамен ѓон
Табела на големини
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-553
Кратко инфо

Лесно облекување, проток на воздух и спортски изглед се најважните карактеристики на овие удобни патики. Дизајнирани да ги разгалат вашите стапала со модерната Ultimax влошка за време на секоја сезона, овие патики ќе ве однесат каде и да посакате и ќе ги направат вашите стапала среќни. Достапни во унисекс и женски дизајн.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одлични за на работа, но и доволно кул за да се истакнат

Опуштен петок, Happy hour во омилениот бар по работа, семеен пикник во природа? Овие патики се тука за вас. Практичниот и модерен изглед ги прави омилени за сите комбинации, а ќе можете лесно да ги комбинирате и со шорцеви и со панталони.

Walkmaxx Sneaker Urban Mesh Flat

Чувствувајте се удобно цел ден

Прекрасно дизајнирани и удобни, овие патики се совршеното надополнување на опуштената страна од вашиот живот. Ја имаат најмодерната технологија за обувки за пешачење и се навистина лесни, совршени за пршетка во парк, пазарење или прошетки со кучето. Само облечете ги и уживајте во денот.

Walkmaxx Sneaker Urban Mesh Flat

Искусете ја неверојатната удобност со Ultimax влошката

Walkmaxx е горд што ви ја преставува Ultimax, уникатна формула за влошки, ѓонови и пена која доаѓа во допир со земјата. Ultimax влошката има супериорна трајност, мекост и контрола на триењето, резултатот е неверојатно искуство при движење на различни површини. Поради високиот процент на отскокнување, 30% од енергијата се враќа - кога стапалото го допира подот, материјалот се собира и ви ја враќа енергијата за следниот чекор.

 • Walkmaxx Sneaker Urban Mesh Flat

  Ultimax влошка и среден ѓон

  Ultimax влошката ќе им обезбеди на вашите стапала бестежинско чувство, кое ќе ги разгали, додека лесната конструкција ги прави патиките многу лесни. Шок апсорпцијата ќе ги заштити вашите стапала од стрес и умор.

 • Walkmaxx Sneaker Urban Mesh Flat

  Нелизгачки ѓон

  Чувствувајте се безбедно на сите површини, благодарение на цврстиот, нелизгачки ѓон од гума со одлично триење, без разлика на времето. Дождот не ви може ништо!

 • Walkmaxx Sneaker Urban Mesh Flat

  Растеглив горен дел

  Растегливиот горен дел со делови полиуретанска кожа која ја одбива водата, ќе овозможат вашите стапала да останат суви и свежи.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Urban Mesh Патики со рамен ѓон

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,4 7,8
37 24,0 8,0
38 24,7 8,2
39 25,4 8,4
40 26,0 8,6
41 26,7 8,9
42 27,4 9,1
43 28,0 9,3
44 28,7 9,5
45 29,4 9,7
46 30,0 10,0

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star