Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Wellneo MicroTouch Solo Електричен брич

Photo
Video
-45%

Избричете ја, поткастрете или обликувајте вашата брада со MicroTouch Solo - Повеќенаменски електричен брич! Моќен за да ги поткастри и најцврстите влакна, а сепак доволно нежен да го користите и на чувствителните делови, овој унапреден брич ќе го собере во секоја торба или куфер. Жилетот е изработен од германски нерѓосувачки челик кој ќе ја избричи вашата брада со микро прецизност.

Wellneo MicroTouch Solo Електричен брич

Редовна цена: 1.790,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 8
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Избричете ја, поткастрете или обликувајте вашата брада со MicroTouch Solo - Повеќенаменски електричен брич! Моќен за да ги поткастри и најцврстите влакна, а сепак доволно нежен да го користите и на чувствителните делови, овој унапреден брич ќе го собере во секоја торба или куфер. Жилетот е изработен од германски нерѓосувачки челик кој ќе ја избричи вашата брада со микро прецизност.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Брзо и ефикасно решение за секој модерен маж

Wellneo MicroTouch Solo е напреден брич кој ги отстранува непосакуваните влакна брзо и ефикасно. Моќен е за да ги отстрани и најцврстите влакна, а сепак нежен за да се користи и на најнежните делови. Не создава исекотини, гребаници и зарасните влакна и воопшто не ја иритира кожата, така што никакви кремови, сапун или вода не се потребни.

Обликувајте остри и прецизни линии

Поткаструва, бричи и обликува со микро прецизност

Благодарение на компактната величина на пенкало, ќе го собере во било која торба за патување или прибор за бричење, правејќи го вашиот задолжителен пријател при патувања. Само прикачете ја главата за поткастрување за совршено обликувана брада, или пак извадете ја за прецизно да ги дообликувате бакенбардите. Безбеден на допир, совршен за бричење и на влакната од телото. Со вграденото светло, лесно ќе гледате што правите, дури и во темница.

 • Избричете било кој стил на брада до совршенство.

 • Обликувајте ја брадата со еден потег.

 • Прецизно дефинирајте ги рабовите на мустаќите и бакенбардите.

Овој брич никогаш нема да ве разочара, благодарение на:

 1.  
 2.  
 3.  
 4.  
 5.  

Поминете прекуTap on   за детали за производот.

 1. Двостраниот жилет од германски не'рѓосувачки челик

  Останува остар до 4 месеци и не создава посекотини, гребаници и зараснати влакна

 2. Дополнително светло

  Вградено светло со висок интензитет за прецизност

 3. Конпактен дизајн

  Компактна големина на пенкало, го собира во секоја торба

 4. Батерија на полнење

  Литиумска батерија која може да се полни и трае до 45 минути.

 5. 3 чешли-тримери за бричење

  Во сетот добивате и 3 чешли-тримери за бричење за да ги задоволи сите потреби поврзани со бричењето (1мм, 3мм, 5мм).

Со Wellneo MicroTouch Solo можете:

 • Лесно да ја поткастрите брадата
 • Да се бричите без болка
 • Прецизно да ги обликувате мустаќите и бакенбардите
 • И сето ова со само еден жилет кој трае и до 4 месеци

MicroTouch Solo е нежен кон кожата, па нема да имате никакви посекотини..

Повеќенаменско решение за вашата брада

MicroTouch Solo е безбедно и прецизно решение за сите потреби на еден маж поврзани со бричењето. Со двостраниот жилет од не'рѓосувачки челик, можете да се бричите со микро прецизност, а ултра флексибилната ротирачка глава се приспособува на обликот на вашето лице за совршен изглед во секоја прилика.

Дополнителни информации
 • 3x глави за различно поткастрување (1мм., 3мм, 5мм.)
 • Батерија која се полни и трае и до 45мин.
 • Жилетот е препорачливо да се заменува на 3-4 месеци
 • Ниво на бука: < 65 dBA

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star