Нема производи во вашата кошничка.

Wellneo Wellneo Ултра слим шиатсу масажер

Photo
Video

Спречете го стареењето и уживајте во целосна релаксација која започнува од долниот дел на грбот, до вратот со Wellneo® Ултра слим шиатсу масажерот. Ова неверојатни перниче за масажа ви обезбедува моментално намалување на напнатоста и болката во мускулите. Тенок е и пренослив, што го прави единствен на пазарот, овозможувајќи ви да уживате во опуштена масажа каде и да сте. 

Wellneo Wellneo Ултра слим шиатсу масажер
4.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Спречете го стареењето и уживајте во целосна релаксација која започнува од долниот дел на грбот, до вратот со Wellneo® Ултра слим шиатсу масажерот. Ова неверојатни перниче за масажа ви обезбедува моментално намалување на напнатоста и болката во мускулите. Тенок е и пренослив, што го прави единствен на пазарот, овозможувајќи ви да уживате во опуштена масажа каде и да сте. 

Дознајте повеќе
Детали за производот

Спречете ја болката во грбот пред таа да ве спречи вас 

Како што повеќето од вас знаат од лично искуство, болката во грбот може да се појави на секоја возраст. Причините за неспецифичната болка во грбот обично се преоптовареност поради зголемена телесна тежина, кревање и носење тежок товар и недостаток на физичка активност. Wellneo® Ултра слим шиатсу масажерот е одлично перниче за масажа која ќе ве ослободи од напнатоста, обезбедувајќи ви моментално опуштање на мускулите. 

Дали овие проблеми ви звучат познато? 

Продолженото седење е една од главните причини за болки во грбот кои често се придружени со вкочанети врат и рамена. Исто така, може да биде предизвикана од спиење во необични положби, згрбавеност, дури и стрес. Доколку чувствувате напнатост, напнатост или иритации во пределот на грбот, намалете ги со Wellneo® Ултра слим шиатсу масажер. Со комбинирање на шиатсу масажата и топлината за поголем ефект, негативните ефекти на долгиот ден ќе исчезнат. 

Еве што го прави Wellneo® Ултра слим шиатсу масажерот одличен производ: 

  • Ја комбинира шиатсу масажата со топлотна терапија за намалување на болката и напнатоста во мускулите 

  • Топките за масажа ја намалуваат напнатоста од грбот до вратот 

  • Покрива зони за масажа (цел грб, горен дел на грбот, долен дел на грбот) 

  • Ултра-тенок дизајн кој го прави прилагодлив и удобен 

  • По 15 минути, автоматски се исклучува 

  • Поради тоа што е лесен и тенок, може да го носите секаде со вас 

Како функционира? 

Wellneo® Ултра слим шиатсу масажерот има 2 топки за масажа кои прават кружни движења во насока на вртење на стрелките на часовникот и во насока спротивна од вртење на стрелките на часовникот, обезбедувајќи ви шиатсу масажа која помага во намалување на напнатоста. Има 4 ролери за масажа кои полека и нежно ги масираат мускулите и го држат ‘рбетот на место и го доведуваат телото во состојба на целосна релаксација. Со имитирање на движењата на професионален терапевт, овој масажер ги опушта напнатите мускулите и ги стимулира акупресурните точки за целосно освежување на телото.  

Наполнете ги батериите со одлична масажа, секаде 

Исто како што може кратката дремка да ве освежи, Wellneo® Ултра слим шиатсу масажерот ви нуди шанса да имате квалитетен одмор. Благодарение на тенкиот и пренослив дизајн, кој е уникатен на пазарот, можете да уживате во одлична масажа, каде и да сте. Достигнете целосно опуштање од долниот дел на грбот до вратот како никогаш досега – само седнете, потпрете се и уживајте!  

 

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.