Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx линии

Свесни сме дека сите наши купувачи немаат исти потреби, се наоѓаат во ралични животни состојби и имаат различни очекувања од обувките кои ги носат. Според нашите тестирања, анализи и повратни информации од нашите купувачи, идентификувавме неколку групи и создадовме 4 различни линии на обувки:

 • Голем избор на атрактивни, лесни, прозрачни и извонредно удобни модели со кои ќе уживате во секој чекор.

 • Совршен избор за сите кои живеат активно и сакааат поголема слобода при секој чекор.

 • Флексибилен материјал на горниот дел кој се растегнува до 1,5 см. и нуди максимална удобност за секаков вид на стапала.

 • Со влошки кои имаат антибактериски третман - за сите оние кои имаат проблем со прекумерно потење на стапалата.

Прочитајте повеќе за предностите на секоја Walkmaxx линија:

COMFORT Линија

Голема колекција на лесни, атрактивни и удобни модели за секојдневно носење.

Моделите од COMFORT линијата се соодветни за оние кои:

 • Сакаат максимална удобност со секој чекор
 • Поминуваат поголем дел од денот во стоење
 • Често чувствуваат замор и потење на стапалата
 • Сакаат чувство како да одат боси
 • Се свесни дека квалитетните обувки се клуч за доброто расположение

Предности на моделите од COMFORT линијата:

 • 4 мм. мемори пена додадени во влошката за максимална удобност, додека во постудените месеци овозможуваат дополнително загревање
 • Заоблениот ѓон овозможува природно движење на стапалото, давајќи чувство како да одите боси
 • Влошката од мемори пена и заоблениот ѓон, овозможуваат да се намали притисокот на зглобовите и телесната тежина да се распредели рамномерно
 • Моделите од Comfort линијата, ќе во помогнат да ги надминете проблемите со стапалата, како што се отоци или болки во зглобовите предизвикани од долго стоење или одење

Одберете некој од моделите на Comfort линијата и уживајте во секој чекор:

FIT Линија

Доколку имате активен живот и сакате поголема слобода при секој чекор, линијата FIT е вистинскиот избор за вас.

Моделите од FIT линијата се соодветни за оние кои:

 • Сакаат да активен и здрав живот
 • Имаат болки во грбот
 • Чувствуваат болка, замор и напнатост во стапалата
 • Бараат обувки кои спречуваат болки во нозете и стапалата
 • Сакаат обувки со кои ќе се чувствуваат како да одат боси
 • Сакаат модерен изглед но и соодветни обувки за нив

Предности на моделите од FIT линијата:

 • Овие обувки ќе ви овозможат максимална удобност и сигурност со секој чекор
 • Помагаат во намалување на болките во стапалата и зглобовите на сите оние кои подолго време поминуваат во одење или стоење
 • Овозможуваат правилно држење на телото
 • Префрлањето на притисокот од зглобовите на мускулите, ќе ви помогне во тонирање и обликување на задникот, бутовите и мускулите на нозете

Одберете некој од моделите на FIT линијата и почувствувајте ја слободата во движењето:

ADAPTIVE Линија

Eластичен материјал на горниот дел кој се растегнува до 1,5 см. и ви нуди максимална удобност без оглед на формата на вашите стапала, вашата возраст или секојдневните активности..

Моделите од ADAPTIVE линијата се соодветни за сите оние кои:

 • Страдаат од деформација на стапалата и мора да носат соодветни обувки
 • Бараат обувки кои ќе им го олеснат движењето
 • Постојано имаат проблем со затегањето на стандардните обувки
 • Поминуваат подолг период од денот на нозе
 • Бараат обувки препорачани од ортопед

Предности на моделите од ADAPTIVE линијата:

 • Со самото враќање во првобитната положба, обувките се соодветни за различни видови на стапала
 • Идеално се прилагодуваат на формата на вашите стапала и ќе ви обезбедат максимална удобност и стабилност во текот на секојдневните активности: шопинг, прошетка, извршување на работни обврски...
 • Заоблен ѓон за еднакво распоредување на тежината, меко перниче за поудобно движење и подолги периоди поминати на нозе без болка.
 • Одлични за сите оние кои страдаат од деформитет на стапала

Одберете некој модел од линијата Adaptive и уживајте во секој чекор:

PURE Линија

Моделите од линијата PURE особено ги препорачуваме на оние кои имаат проблем со потење на стапалата, бидејќи овие обувки се третитани со посебен антибактериски третман.

Моделите од PURE линијата се соодветни за оние кои:

 • Сакаат удобни обувки и обувки кои дишат
 • Го ценат квалитетот и издржливоста на обувките
 • Сакаат чувство како да одат боси

Предности на моделите од PURE линијата:

 • Дополнителен внатрешен слој со кој се намалува потењето на стапалото
 • Заоблениот ѓон овозможува природно движење на стапалото, давајќи чувство како да одите боси
 • Атрактивен и модерен дизајн кој ќе ви даде сигурност со секој чекор

Одберете некој од моделите на PURE линијата:

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома